Zbigniew Boniek uspokaja kibiców. „Jestem pewien, że Milik będzie mógł zagrać z Anglikami”

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu Dariuszowi Wołowskiemu z portalu Interia Sport. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej opowiedział m.in. o rozmowach z szefem francuskiej federacji na temat gry Arkadiusza Milika w marcowym meczu Polski z Anglią.

Milik ma zagrać Wembley

Jeszcze niedawno media informowały, iż Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek i Robert Lewandowski nie zagrają w meczu z Anglikami na Wembley. Okazuje się jednak, że interwencja Zbigniewa Bońka może zmienić dotychczasowe ustalenia. Prezes PZPN zapewnia, że Milik zagra w spotkaniu z Synami Albionu.

– Rozmawiałem dziś z prezesem francuskiej federacji Noelem le Graetem. Powiedział mi, jakie dokumenty musimy przygotować i jakich warunków przestrzegać, żeby Milik mógł grać w Londynie. Obostrzenia wprowadzane przez francuskie kluby mają zabezpieczyć przede wszystkich tych piłkarzy, którzy mieli grać w Afryce eliminacje Pucharu Narodów. Jestem pewien, że Arkadiusz Milik będzie mógł zagrać na Wembley – mówi na łamach Interii Sport Zbigniew Boniek.

Co z Lewandowskim i Piątkiem?

Wciąż nie wiadomo co z wyjazdem Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka. Zbigniew Boniek wyjaśnia, że Anglicy pomagają jak tylko się da, jednak nie mogą wpływać na działania Niemców. Prezes PZPN zażartował nawet, że kapitanowi reprezentacji będzie trzeba wyrobić paszport dyplomatyczny.

– Anglicy dają nam wszelkie ułatwienia. Możemy nim wjechać, zagrać mecz i wyjechać bez jakichkolwiek obostrzeń. Oni rozumieją, że Milik, Lewandowski, Piątek i inni nasi piłkarze są badani na COVID-19 co dwa dni, lub częściej. Nie robią nam żadnych kłopotów, nie mogą jednak rozwiązywać problemów wynikających z obostrzeń w Niemczech.

– Można Lewandowskiemu wyrobić paszport dyplomatyczny. Wtedy obostrzenia nie będą go dotyczyły. Oczywiście żartuję. Czasy są ciężkie. Trzeba wymyślać rozwiązania, nie łamiąc prawa. Mam nadzieję, że te rozwiązania do czasu meczu na Wembley znajdziemy – dodał Boniek.

Źródło: Interia Sport