Lewandowski, Milik i Piątek nie zagrają z Anglią? Jest komentarz PZPN

31 marca reprezentacja Polski na Wembley zmierzy się z Anglikami. Nadal nie wiadomo, czy Paulo Sousa będzie mógł skorzystać w tym spotkaniu z trzech zawodników. Chodzi o Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka. Co na to sekretarz generalny PZPN?

Lada moment „Biało-Czerwoni” rozpoczną eliminacje do mundialu w Katarze. Polacy najpierw zagrają w Budapeszcie z Węgrami, a następnie u siebie zmierzą się z Andorą. Ostatniego dnia marca kadrę Sousy czeka trudny wyjazd do Anglii. Ten mecz może się okazać szczególnie ciężki, jeśli zabraknie nam trzech najlepszych snajperów.

Bez armat na Wembley?

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa skutecznie psują nastroje nam wszystkim. Przez panującą na świecie sytuację ciężko określić, czy na mecz z Anglią polecą Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek. Cała trójka po powrocie z Wysp musiałaby przejść kwarantannę, co byłoby nie w smak ich klubom.

Początkowo o takim scenariuszu informował „Przegląd Sportowy”. Niedługo później sytuację nieco uspokoił „Onet”. Serwis cytował Macieja Sawickiego, który informował o braku jakichkolwiek znaków zapytania ze strony klubów kadrowiczów.

Sekretarz generalny PZPN odniósł się do sytuacji po raz kolejny, tym razem na antenie „TVP Sport”. W programie „4-4-2” skomentował spekulacje na temat ewentualnej absencji wspomnianej trójki w starciu z Anglikami.

– Bardzo dużo dzieje się w tej sytuacji. Ja jestem pozytywnej myśli, jeśli chodzi o Arka Milika. Federacja francuska stara się o specjalne zwolnienia dla zawodników grających w Ligue 1 – zdradził Sawicki.

– Jeśli chodzi o Roberta Lewandowskiego, wymieniamy wciąż informacje z Bayernem. Przekazujemy m. in. informacje nt. testów, jakie zawodnik będzie odbywał. Im mniej będziemy o tym mówić, tym lepiej dla sprawy – zaznaczył.

– Tak samo ma się sprawa z Krzysztofem Piątkiem, gdzie jesteśmy również w kontakcie z Herthą. Uruchomiliśmy wszystkie kontakty w UEFA i DFB. Odbyliśmy konferencję z reprezentantami UEFA oraz FIFA. Sprawdzamy wszystkie problemy z procedurami rządowymi, które mogłyby sprawić, że piłkarze będą mogli powrócić do swoich klubów bez konieczności odbycia kwarantanny. My procedujemy, żeby nasi piłkarze nie byli objęci kwarantanną. Piłkarze to koniec końców najbardziej i najczęściej testowana grupa zawodowa – dodał.

Mecz z Anglią poza… Anglią?

Sawicki odniósł się także do pojawiającego się czasami w mediach tematu rozegrania meczu na innym terenie. Działacz PZPN zdementował plotki o przeniesieniu spotkania poza Wielką Brytanię.

– Takiego tematu nie ma. Na 99 procent zagramy w Wielkiej Brytanii – zakończył.