Zbigniew Boniek określił zarobki Paulo Sousy. „O takiej sumie w ogóle mowy nie ma”

Zbigniew Boniek był gościem niedzielnego programu „Cafe Futbol” na antenie Polsatu Sport. Rozmowa w studiu dotyczyła głównie reprezentacji Polski, a prezes PZPN zdradził wiele ciekawych szczegółów ostatnich miesięcy.

Boniek myślał o zwolnieniu Brzęczka w grudniu 2020 roku

Ku uciesze wielu kibiców Zbigniew Boniek postanowił zwolnić Jerzego Brzęczka. Tę informację ogłoszono w styczniu 2021 roku, jednak jak przyznaje prezes, o zmianie selekcjonera reprezentacji Polski myślał jeszcze w tamtym roku.

– 6-7 grudnia byłem przekonany, że zrobię zmianę selekcjonera. Muszę powiedzieć, że przez 30, 35 dni słabo spałem. Ale od pewnego momentu byłem już pewien, że Paulo Sousa będzie dobrym wyborem. Kandydatów było trzech czy czterech, ale po telefonie do Sousy nie chciałem już innych. Z tych dostępnych na rynku Sousa da nam najwięcej, jeśli chodzi o charyzmę, doświadczenie, znajomość piłki – wyjawił prezes Boniek.

ZOBACZ: Zbigniew Boniek ponownie komentuje zwolnienie Brzęczka. „Trzeba było coś zmienić”

Allegri poza zasięgiem PZPN-u

Zanim Zbigniew Boniek przedstawił nowego selekcjonera reprezentacji Polski, wielu kibiców marzyło i Massimiliano Allegrim. Już wtedy wydawało się to mało realne, co tylko podkreślił w niedzielę były reprezentant Polski.

– Gdybym zadzwonił do Allegriego, to zacząłby się śmiać jak stąd do Meksyku – powiedział w programie „Cafe Futbol” prezes PZPN Zbigniew Boniek. 

Ile zarabia Paulo Sousa?

Prezes Boniek został zapytany o zarobki nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Jak mówi 64-latek, roczne wynagrodzenie całego sztabu jest dużo niższe niż 2 miliony euro, o których dość dużo się mówiło w mediach.

– 2 mln euro rocznie? O takiej sumie w ogóle mowy nie ma. Razem z wynagrodzeniem sztabu suma jest dużo niższa niż 2 mln euro – odpowiedział Boniek.

Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski, ale wciąż jest związany kontraktem z PZPN. Boniek powiedział, że trener Brzęczek będzie otrzymywał wynagrodzenie jeszcze przez kilka miesięcy.

– Trener Brzęczek będzie jeszcze przez kilka miesięcy dostawał wynagrodzenie z PZPN, jestem pewien, że szybko wróci do pracy w klubach – wyjawił prezes PZPN.

źródło: Polsat Sport

Michał Budzich