Zbigniew Boniek ponownie komentuje zwolnienie Brzęczka. „Trzeba było coś zmienić”

Zbigniew Boniek wziął udział w niedzielnym wydaniu programu „Cafe Futbol” na antenie Polsatu Sport. Prezes PZPN po raz kolejny wrócił do swojej decyzji o zwolnieniu Brzęczka. Ponadto zabrał głos ws. możliwego powrotu kibiców na stadiony.

W styczniu tego roku jak grom z jasnego nieba spadła na nas informacja o zwolnieniu Jerzego Brzęczka z posady selekcjonera reprezentacji Polski. Po kilku dniach poznaliśmy następcę 49-latka, którym został rok starszy Paulo Sousa. Emocje wśród kibiców po wyborze nowego trenera drużyny narodowej były mieszane.

Dlaczego Brzęczek został zwolniony?

W niedzielne południe Boniek gościł w studiu Polsatu Sport, gdzie poruszono wiele ciekawych wątków. Jednym z nich było omówienie zwolnienia Jerzego Brzęczka.

– Wydaje mi się, że trzeba było coś zmienić. Zaniepokoiły mnie pewne rzeczy. Zwycięstwo było zasługą piłkarzy, a porażka winą trenera. Nie ma drużyny, która tak funkcjonuje. Z piłkarzy była zdjęta odpowiedzialność. Musiałem kogoś poświęcić, żeby zmienić mechanizm i wprowadzić mentalność, że wynik jest wspólną sprawą – wyznał prezes PZPN.

ZOBACZ: OFICJALNIE! Jerzy Brzęczek zwolniony z roli selekcjonera reprezentacji Polski

„Brzęczek jest dobrym selekcjonerem, ale…”

–  Polska nie musi kochać Paulo Sousy. Polska musi mieć i ma nowego selekcjonera. Chcemy, żeby to, co się wydarzy, było dobre, dobrze wyglądało i było lepsze. Taka jest prawda. Uważam, że trener Jerzy Brzęczek jest dobrym selekcjonerem, ale nastąpił szereg rzeczy, które mnie zaniepokoiły i doszedłem do wniosku, że muszę coś zmienić – powiedział w programie Cafe Futbol Zbigniew Boniek.

ZOBACZ: Pierwsza konferencja prasowa Paulo Sousy za nami. Co powiedział Portugalczyk?

Kibice wrócą na stadiony już w marcu?

Poza tematem reprezentacji poruszono również wątek powrotu kibiców na stadiony w Polsce. Prezes PZPN uważa, że nie ma żadnych przeciwskazań, by tak się nie stało.

– Nie widzę przyczyny, dla której odpowiednia ilość kibiców nie może uczestniczyć w widowisku sportowym na otwartym terenie. Wysłaliśmy całą dokumentację i liczymy na pozytywne rozpatrzenie sprawy. Wydaje mi się, że od 1 marca można to wprowadzić – skomentował temat powrotu kibiców na stadiony Zbigniew Boniek.

źródło: Polsat Sport

Michał Budzich