Zbigniew Boniek kolejny raz wbił szpilkę Przemysławowi Czarnkowi. „Gratuluję serdecznie”

 

W plebiscycie Make Life Harder oraz Michała Marszała wyłoniono „Dzbana Roku 2023”. Według głosujących najbardziej na „nagrodę” zasłużył były minister edukacji, Przemysław Czarnek. Ta wieść nie umknęła Zbigniewowi Bońkowi, który pokusił się o komentarz w tej sprawie.
Boniek kolejny raz ze szpilką w stronę Czarnka

Zbigniew Boniek aktywnie działa na Twitterze. Kilka miesięcy temu były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zamieścił wpis, na który zareagował Przemysław Czarnek. Były minister edukacji skomentował post cytatem z wiersza Juliana Tuwima o treści: „Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet pies cię je**ł, bo to mezalians byłby dla psa„.
Xavi o kontrowersji w meczu Realu. „Jeśli będziemy o tym rozmawiać, zostaniemy ukarani” [CZYTAJ]

Na odpowiedź „Zibiego” nie trzeba było długo czekać. Były piłkarz Romy i Juventusu zarzucił ówczesnemu ministrowi edukacji galopującą otyłość. Wpisy Bońka zyskały sporą popularność wśród przeciwników polityka.
Treści publikowane przez byłego prezesa PZPN mogły mieć wpływ na wyniki plebiscytu organizowanego przez Make Life Harder oraz Michała Marszała. Według głosujących (aż 309 632 głosów – przyp. red.) Przemysław Czarnek najbardziej zasługiwał na nagrodę w kategorii „Dzban Roku 2023”. Drugie miejsce w plebiscycie otrzymał inny polityk, Grzegorz Braun (152 205 głosów).
Zbigniew Boniek zareagował na wyniki plebiscytu w swoim stylu. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej pogratulował Przemysławowi Czarnkowi oraz stwierdził, że czuje się trochę ojcem sukcesu.

Źródło: Twitter