Xavi o kontrowersji w meczu Realu. „Jeśli będziemy o tym rozmawiać, zostaniemy ukarani”

 

Podczas niedzielnego meczu Realu Madryt z Almerią doszło do kontrowersyjnej sytuacji z udziałem Viniciusa Juniora. Całe wydarzenie zakończyło się jednak bramką Brazylijczyka. Xavi Hernandez odniósł się do zdarzenia z meczu Królewskich na konferencji prasowej po meczu z Betisem.
Xavi komentuje kontrowersję w meczu Realu

Real Madryt w niedzielnym meczu z Almerią odrobił dwubramkową stratę. Mecz Królewskich zakończył się wynikiem 3:2. W spotkaniu nie brakowało jednak kontrowersji. W końcówce meczu Vinicius Junior trafił do siatki ręką.
Po spotkaniu wiele mówiło się o tej sytuacji. Według piłkarzy Almerii końcowy wynik był spiskiem. Na te słowa odpowiedział z kolei Dani Carvajal, który bronił arbitrów. Sprawa nie umknęła również Xaviemu, który uwielbia wypowiadać się na temat pracy sędziów. Hiszpan po wygranym meczu FC Barcelony z Betisem stwierdził, że w takich okolicznościach ciężko będzie wygrać ligę.

– Widziałem to. Podzielam zdanie Garitano. A także Relaño (stwierdził, że ten mecz przejdzie do „czarnej legendy” Realu – dop. red.), świetnego dziennikarza, który dobrze to określił. I tak jak powiedział Garitano, jeśli będziemy o tym rozmawiać, zostaniemy ukarani, ale wszyscy to widzieli, widział to cały świat – powiedział szkoleniowiec FC Barcelony.
– Już w Getafe mówiłem, że będzie bardzo trudno wygrać tę ligę i że są rzeczy, które nie pasują do tej ligi. Są rzeczy, których nie kontrolujemy i wszyscy to widzieli. Pamiętam karnego w Getafe, kolejnego w Vallecas, nieuznaną bramkę João w Granadzie… i za mało się o tym mówi – dodał były reprezentant Hiszpanii.
– Zdobylibyśmy sześć punktów więcej. To nie są wymówki, to realia, sytuacje w 95. minucie, które zawsze idą przeciwko nam, ale dzisiaj powinniśmy rozmawiać o drużynie… – podsumował Xavi.

Niedługo po spotkaniu Realu Madryt opublikowano nagranie audio z VAR. Arbiter po przejrzeniu sytuacji uznał gola za prawidłowego. Królewscy zajmują aktualnie drugie miejsce w lidze hiszpańskiej. Mają jednak mecz mniej od liderującej Girony.

Źródło: realmadryt.pl