Zagraniczna prasa o skandalu z udziałem młodzieżowej kadry Polski. „Znaleziono ich całkowicie pijanych”

Niedługo przed mistrzostwami świata do lat siedemnastu w kadrze Polski wybuchła afera alkoholowa. O sprawie rozpisują się także zagraniczne media. Wspomniane doniesienia skomentowali m.in. dziennikarze z Francji, Niemiec czy Portugalii.

Afera przed ważnym turniejem

Drużyna prowadzona przez Marcina Włodarskiego zakwalifikowała się do mistrzostw świata U17. Przed pierwszym meczem drużyną zawładnął jednak spory skandal. Czterech piłkarzy zostało przyłapanych na spożywaniu alkoholu, przez co PZPN od razu wyrzucił ich ze zgrupowania.

Selekcjoner reprezentacji U-17 komentuje ostatnie wydarzenia. „Jest to moja osobista porażka” [CZYTAJ]

Polskie media szeroko rozpisywały się na ten temat. Okazuje się, że sprawa nie umknęła również mediom zagranicznym. O aferze alkoholowej w kadrze Biało-Czerwonych niespełna tydzień przed turniejem napisali m.in. Niemcy, Francuzi czy Portugalczycy.

– Czterech polskich zawodników wyrzuconych ze zgrupowania. Znaleziono ich całkowicie pijanych w barze na Bali – napisał francuski RMC Sport.

– Afera alkoholowa! Polska wysyła do domu cztery talenty. Zespół powinien aklimatyzować się i przygotowywać w Azji przez około dwa tygodnie. Oskar Tomczyk, Filip Wolski, Jan Łabędzki i Filip Rózga zapewne trochę źle to zrozumieli – czytamy na niemieckim portalu Rieversport.

– Uciekają pod osłoną nocy i upijają się na Bali – podsumował portugalski Record.

Źródło: WP Sportowe Fakty