Yaya Toure docenił umiejętności Roberta Lewandowskiego. „On zawsze gra i zawsze strzela”

Yaya Toure udzielił wywiadu Łukaszowi Wiśniowskiemu i Jakubowi Polkowskiemu w programie Foot Truck. Były piłkarz Manchesteru City ocenił umiejętności Roberta Lewandowskiego.

Pokazał swoje umiejętności

Napastnik Bayernu Monachium pierwszy raz dał o sobie znać Iworyjczykowi w towarzyskim meczu reprezentacji Polski przeciwko WKS. Biało-czerwoni wygrali wówczas w Wybrzeżem Kości Słoniowej 3:1. „Lewy” strzelił w tamtym spotkaniu dwie bramki.

„Powinien otrzymać Złotą Piłkę”

Yaya Toure ocenił umiejętności polskiego napastnika. Według 37-latka Polak w 100% zasłużył na Złotą Piłkę. Iworyjczyk twierdzi jednak, że tacy zawodnicy jak Lewandowski często są niedoceniani.

– Nie ma oczywiście wątpliwości, że był najlepszym piłkarzem na świecie w ubiegłym roku. Nie dostał Złotej Piłki, ale według mnie to właśnie on powinien ją otrzymać – powiedział w Foot Trucku Yaya Toure.

– Świetnie radził sobie w Dortmundzie, a potem to potwierdził w Bayernie, gdzie pracował z różnymi trenerami. Od Pepa, aż do obecnego trenera. On zawsze gra i zawsze strzela. Jak Eto’o w Barcelonie. Tacy piłkarze czasami są niedoceniani, bo nie zawsze są efektowni. Ale dla mnie jest jednym z najlepszych – dodał były pomocnik Manchesteru City.

Zobacz również: Kiedy Lewandowski wróci na boisko? Niemieccy dziennikarze zdradzają konkretny termin

Źródło: Foot Truck