Kiedy Lewandowski wróci na boisko? Niemieccy dziennikarze zdradzają konkretny termin

Robert Lewandowski nabawił się urazu podczas spotkania reprezentacji Polski z Andorą. Od tego czasu Polak nie zagrał ani minuty. Niemieccy dziennikarze zdradzili potencjalną datę powrotu napastnika Bayernu Monachium.

Dłuższa przerwa Polaka

Pierwsze informacje na temat urazu Lewandowskiego były bardzo rozbieżne. Mówiono o przerwie pomiędzy 5 dniami a miesiącem. Po szczegółowych badaniach wyszło jednak na to, że „Lewy” będzie musiał pauzować około 4 tygodni.

Zobacz również: Bayern przekazał dobre wieści w sprawie Lewandowskiego. Powrót coraz bliżej

Prezes chciał uspokoić

Zbigniew Boniek w środowym wywiadzie dla Interii Sport starał się uspokoić polskich kibiców. Prezes PZPN stwierdził, że Robert Lewandowski zagra przeciwko Wolfsburgowi.

Odmienna opinia dziennikarzy

Okazuje się jednak, że sztab szkoleniowy Bayernu nie chce ryzykować. Napastnik opuści sobotnie spotkanie z Wilkami. Według dziennikarzy Kickera Polak zagra dopiero w 29. kolejce. Bayern zagra wówczas (24 kwietnia) z FSV Mainz.

Robert Lewandowski w bieżącym sezonie rozegrał dla Bawarczyków 36 spotkań. W tym czasie strzelił 42 bramki oraz zanotował 8 asyst. Według portalu transfermarkt.de w bieżącej kampanii Polak strzela średnio co 72 minuty.

Źródło: Weszło.com