Xavi ocenił decyzje sędziego w meczu z Osasuną. „Znów poczuliśmy niesprawiedliwość”

 

FC Barcelona wygrała we wtorkowym spotkaniu La Liga z Osasuną (2:1). Szkoleniowiec Dumy Katalonii po meczu wypowiedział się na temat czerwonych kartek dla Gerarda Pique i Roberta Lewandowskiego.

Czerwień dla „Lewego”

Robert Lewandowski w 30. minucie meczu przeciwko Osasunie obejrzał drugą żółtą kartkę. Decyzję sędziego skomentował szkoleniowiec FC Barcelony, Xavi Hernandez.

– Moja opinia się nie liczy. Czerwona kartka wydaje się rygorystyczna, ale nie ma znaczenia, co powiem. To kolejny dzień, w którym sędzia odchodzi bez słowa. Nadal uważam, że powinni udzielać wyjaśnień – powiedział Hiszpan.

Kłopoty, kłopoty Lewandowskiego. Polakowi grozi zawieszenie na kilka meczów [CZYTAJ]

Pique też wyleciał, mimo że nie zagrał

Polak nie był jedynym piłkarzem FC Barcelony, który obejrzał czerwoną kartkę w tym spotkaniu. Gerard Pique po kontrowersyjnej decyzji arbitra skomentował ją w przerwie ostrymi słowami. Hiszpan miał wejść na boisko w drugiej połowie, jednak taki obrót spraw to uniemożliwił.

– Planowaliśmy, że Gerard wejdzie, ale w przerwie dostał czerwoną kartkę po tym, jak zrobiło się gorąco po decyzjach sędziego. Znów poczuliśmy niesprawiedliwość; stąd reakcja Gerarda i pozostałych – wyjaśnił Xavi.

Roman Kołtoń o doświadczonym kadrowiczu. „Ja bym go nie zabrał na MŚ” [CZYTAJ]

– Świętowaliśmy to zwycięstwo w szatni. Wszystko odwróciło się przeciwko nam, a udało się wygrać. Z tego co nam mówią, to przy straconym golu był wyraźny faul. Potem czerwona kartka dla Lewandowskiego nas skrzywdziła, zostaliśmy w dziesiątkę. W takich meczach możesz pomyśleć już, że przegrałeś, ale pokazaliśmy, że jesteśmy rodziną, że mamy charakter… Uważam, że to złote zwycięstwo – podsumował trener FC Barcelony.

Źródło: fcbarca.com

Fot. FC Barcelona