Wielki talent z USA z profesjonalnym kontraktem. „Manchester City zapewnił sobie prawo do transferu 14-latka”

Cavan Sullivan podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Philadelphią Union. 14-letni talent amerykańskiej piłki przyciągnął uwagę skautów Manchesteru City.

 

Młody piłkarz z profesjonalnym kontraktem i zainteresowaniem Obywateli

Według Fabrizio Romano, angielski klub zapewnił sobie prawo do jego transferu, gdy tylko osiągnie pełnoletność. Obecnie Sullivan występuje w barwach Philadelphii Union, która dąży do stworzenia mu jak najlepszych warunków rozwoju. Klub podpisał z nim umowę do końca grudnia 2028 roku.

„Nie mamy wątpliwości, jaki wpływ będzie miał na klub”

Informację o podpisaniu kontraktu po raz pierwszy podał Tom Bogert z „The Athletic”. Niedługo później potwierdziła ją sama Philadelphia Union za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

– Jego zaawansowane piłkarskie IQ w połączeniu z umiejętnością czytania zagrań, podawania piłki i zdobywania punktów pokazuje, jak wysoki będzie jego sufit. Jesteśmy niesamowicie zadowoleni, że doszliśmy do porozumienia w sprawie dołączenia Cavana w ramach jego pierwszego profesjonalnego kontraktu i nie mamy wątpliwości, jaki wpływ będzie miał na klub – powiedział dyrektor sportowy Philadelphii, Ernst Tanner.

Może pobić rekord

Jeśli Sullivan zadebiutuje w Major League Soccer przed 29 lipca, stanie się najmłodszym zawodnikiem w historii tych rozgrywek. Obecny rekord należy do Juliana Halla z New York Red Bull, który zadebiutował w wieku 15 lat, 11 miesięcy i 28 dni.

Sullivan, grający na pozycji ofensywnego pomocnika, jest związany z klubem od 10. roku życia. Ma na swoim koncie występy zarówno w akademii, jak i w zespole rezerw.

Źródło: The Athletic, Philadelphia Union, transfery.info

Dodaj komentarz