Syn Czesława Michniewicza idzie w ślady ojca! 23-latek został trenerem polskiego klubu

W rodzinie Michniewiczów pojawił się kolejny trenera. Syn Czesława, Mateusz, objął stery nad Pogonią Lębork. W przyszłym sezonie 23-letni szkoleniowiec będzie walczyć z klubem o awans do 3. Ligi. 
Do tej pory Mateusz Michniewicz pełnił funkcję asystenta trenera w 3-ligowej Raduni Stężyca. Pracował w niej ponad rok. Teraz 23-latek został już samodzielnym trenerem. Został zatrudniony przez Pogoń Lębork.

Debiut

Klub potwierdził zatrudnienie Michniewicza w miniony poniedziałek. Wtedy też miał on poprowadzić swój pierwszy trening z nowym zespołem. W przyszłym sezonie 23-latek stanie przed zadaniem wywalczenia awansu do Betclic 3. Ligi.

– Plan z prezesem Pogoni mam ustalony. Wiem na co się piszę i mam nadzieję, że spełnię oczekiwania jakie stawiane są przede mną i drużyną. Drużynę Pogoni widziałem jesienią ubiegłego roku podczas meczu z rezerwami Raduni. Była wtedy w dobrym momencie, na boisku padł wynik 2:2 – mówił Michniewicz.

Przy okazji 23-latek zdradził, jak na wybór syna zareagował jego ojciec. Czesław Michniewicz miał wykazać się wsparciem i trzyma kciuki za sukcesy syna.
– Idź pracuj, jesteś młody, zmierz się z wyzwaniem i zbierz nowe doświadczenia – cytował słowa byłego selekcjonera. 

Dodaj komentarz