Warta Poznań z nowym właścicielem. To duża firma z poważnymi klientami

Warta Poznań poinformowała, że DD12 Lab została nowym większościowym udziałowcem klubu. Prezes spółki, Paulina Sypniewska przedstawiła swoją wizję w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu.

Apel do sponsorów i inwestorów

Jeszcze przed sezonem 2022/23 Bartłomiej Farjaszewski napisał list otwarty, w którym zwrócił się do potencjalnych sponsorów i inwestorów.

– Chciałbym zaprosić do współpracy sponsorów i inwestorów. Razem rozwijajmy dalej Wartę Poznań i dążmy do tego by wspólnie świętować przyszłe sukcesy – napisał.

Tak będzie wyglądał nowy stadion Wieczystej. Radny przedstawił projekt [CZYTAJ]

Nowy właściciel

Na apel Farjaszewskiego zareagowała grupa inwestorów, która nabyła od Bartłomieja Farjaszewskiego większościowy pakiet akcji Warty Poznań S.A.

– Prezesem zarządu DD12 Lab, spółki nabywającej pakiet inwestorski, jest Paulina Sypniewska, poznanianka, doktor nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, mająca w swoim CV ukończenie programów dla najwyższej kadry zarządzającej m.in. na Harvard Business School. Paulina Sypniewska dołączy do Rady Nadzorczej Klubu, w której pozostanie również Bartłomiej Farjaszewski – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Niemiecki dziennikarz skrytykował zachowanie Lewandowskiego. „Pozostaje niesmak” [CZYTAJ]

Wywiad na przywitanie

– Przede wszystkim bardzo się cieszę, że spółka, którą kieruję, została właścicielem klubu tak zasłużonego, o pięknych tradycjach, dwukrotnego mistrza Polski, który zarazem tak dobrze odnajduje się we współczesnych realiach. Uważam, że trudno nie mieć sympatii do tych działań, trudno nie kibicować „Zielonym”. Spółka, którą reprezentuję, nabyła większościowy pakiet udziałów w Warcie Poznań. Nie wprowadza to znaczących zmian w sposobie funkcjonowania klubu. Klub już teraz jest bardzo dobrze zarządzany. Nie zmienia się zarząd oraz skład rady nadzorczej. Dotychczasowa strategia jest dobrze przygotowana i skutecznie realizowana oraz wpisuje się w wartości, na jakich będzie bazować koncept DD12 Lab – zaczęła Paulina Sypniewska.

Tłumy kibiców na prezentacji Lewandowskiego! Polak pobije rekord Ronaldinho [CZYTAJ]

– Dotychczasowemu właścicielowi bardzo zależało na tym, żeby nie była to wyłącznie transakcja polegająca na sprzedaży akcji i nabyciu pakietu większościowego klubu. Uzgodniliśmy, że nowy inwestor zapewni środki pozwalające na dalszy rozwój klubu. Warta Poznań zostanie więc dofinansowana przez spółkę DD12 Lab kwotą, pozwalającą na finansowanie bieżącej działalności i dalszy rozwój. Założenie jest takie, że budżet będzie sukcesywnie rósł każdego roku. Jednocześnie ma to nadal być fajny, interesujący i atrakcyjny projekt dla mieszkańców Poznania, bez mocarstwowych planów, pełen pokory i skromności. Tak jak do tej pory – dodała.

– Podejście spółki DD12 Lab w zakresie bieżącego zarządzania klubem będzie podobne do sposobu prowadzenia klubu przez dotychczasowego właściciela. Naszym zadaniem będzie stworzenie jak najlepszych warunków osobom, które już są w Warcie Poznań i które wkrótce do nas dołączą. Chcemy bowiem pozyskać odpowiednich ludzi dla skutecznej realizacji tego projektu – podsumowała.

Źródło: Warta Poznań (w tym linku znajduje się również cały wywiad z nową przedstawicielką Zielonych)