Niemiecki dziennikarz skrytykował zachowanie Lewandowskiego. „Pozostaje niesmak”

 

Kerry Hau z portalu sport1.de skomentował postawę Roberta Lewandowskiego podczas minionej sagi transferowej. – Na koniec widział tylko siebie i swoje interesy – napisał niemiecki dziennikarz.

Średnia atmosfera przy odejściu „Lewego”

Robert Lewandowski zmienił Bayern Monachium na FC Barcelonę. Kapitan reprezentacji Polski próbował wymusić transfer na działaczach mistrzów Niemiec, przez co spotkał się ze sporą krytyką mediów i kibiców. Kerry Hau w tekście dla sport1.de skomentował postawę polskiego snajpera.

– Ostatnia, pożegnalna wizyta Lewandowskiego w Monachium nie mogła być bardziej typowa dla niego – racjonalna, bardzo profesjonalna – zaczął dziennikarz, dodając, że Lewandowski będzie zapamiętany jako jeden z najbardziej zasłużonych piłkarzy.

Nowy stadion dla Wieczystej Kraków. Radny przedstawił plany [CZYTAJ]

„Widział tylko siebie i swoje interesy”

Dziennikarz przypomniał również, że Polak był jednym z najwybitniejszych zawodników w historii klubu oraz pomógł wywalczyć Bawarczykom aż 18 trofeów. Później jednak zmienił swoją narrację. Kerry Hau zarzucił Robertowi Lewandowskiemu, że ten nie poszanował zasady Bayernu Monachium, myśląc tylko o sobie.

– Żył zgodnie z mottem 'ja to ja’ zamiast 'my to my’ („mia san mia”). Na koniec widział tylko siebie i swoje interesy. Po całym publicznym cyrku, zwłaszcza po wypowiedziach typu 'coś we mnie umarło’ i 'chcę opuścić Bayern dla większych emocji w moim życiu’, pomimo jego wszystkich zalet sportowych, pozostaje niesmak – podsumował.

Tłumy kibiców na prezentacji Lewandowskiego! Polak pobije rekord Ronaldinho [CZYTAJ]

Źródło: sport1.de, WP Sportowe Fakty