UEFA otworzy furtkę dla rosyjskich drużyn. „Inwestujemy w to, co, mamy nadzieję, będzie lepszym jutrem”

Alexander Ceferin wypowiedział się na temat zmian w sprawie zawieszenia rosyjskich drużyn w strukturze UEFA. Szef międzynarodowej federacji zapowiedział, że młodzieżowi zawodnicy otrzymają zezwolenie na grę w turniejach.
Wykluczeni

Niedługo po ataku rosyjskich wojsk na Ukrainę UEFA zawiesiła drużyny z kraju agresora. Niebawem dojdzie jednak do zmian w tym temacie.  Alexander Ceferin zapowiedział, że młodzieżowe zespoły „Sbornej” wrócą pod egidę międzynarodowej federacji. Rosjanie będą mogli brać udział w turniejach dziecięcych i młodzieżowych. Obejmuje to zawodników i zawodniczki do siedemnastego roku życia.

– Ciągłe zawieszenie UEFA przeciwko rosyjskim drużynom dla dorosłych odzwierciedla jej zaangażowanie w przeciwstawienie się przemocy i agresji. UEFA jest zdecydowana utrzymać to stanowisko do zakończenia wojny i przywrócenia pokoju – powiedział Ceferin.
Sebastian Mila obserwował mecze dwóch zawodników w kontekście kadry. „Jestem w trakcie przygotowywania raportu” [CZYTAJ]

– Jednakże zakazując dzieciom udziałom w rozgrywkach, nie tylko nie uznajemy i nie przestrzegamy podstawowego prawa do ich holistycznego rozwoju, ale także bezpośrednio je dyskryminujemy. Zapewniając możliwości gry i rywalizacji z rówieśnikami ze Starego Kontynentu, inwestujemy w to, co, mamy nadzieję, będzie jaśniejszą i bardziej zdolną przyszłą generacją oraz lepszym jutrem – dodał.

Artykuł na stronie UEFY zakończono słowami: „Dzieci nie powinny być karane za czyny, za które odpowiedzialność ponoszą wyłącznie dorośli„.

Źródło: UEFA, Meczyki.pl