Trener z dwoma wyrokami za korupcję pracował w młodzieżowej kadrze Polski. „Poprosiłem, by mógł dokończyć pracę”
W Polskim Związku Piłki Nożnej niedawno pracował człowiek skazany za ustawianie meczów. Dariusz Kołodziej usłyszał w przeszłości dwa wyroki, a mimo to znalazł miejsce w sztabie szkoleniowym kadry do lat siedemnastu.
Człowiek z korupcyjną przeszłością pracował w kadrze

Mundial do lat siedemnastu okazał się kiepskim w wykonaniu Biało-Czerwonych. Polacy przegrali wszystkie mecze, a przed turniejem wstrząsnęła nimi afera alkoholowa. Młodzi reprezentanci strzelili tylko jednego gola, tracąc aż dziewięć.

Prezydent UEFA rozwścieczył Ukrainę. Skandaliczna wypowiedź przed meczem z Włochami [CZYTAJ]
Po odpadnięciu z turnieju z kadry U-17 odszedł asystent Dariusz Kołodziej. Portal „pilkarskamafia.blogsport.com” przypomniał o korupcyjnej przeszłości trenera. Kołodziej był dwukrotnie skazany za ustawianie meczów.

W pierwszym przypadku mówiono o ustawieniu meczu Hutnika Kraków z Motorem Lublin. Były zawodnik poddał się karze, a sąd orzekł wobec niego 14 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, trzy tysiące złotych grzywny oraz przepadek 900 zł łapówki za sprzedanie spotkania.

W drugiej rozprawie chodziło o ustawienie meczów Podbeskidzia z ŁKS-em i Radomiakiem. Tutaj Kołodziej również dobrowolnie poddał się karze, za co skazano go na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz 2 tys. zł grzywny.
Szkoleniowiec przed podjęciem pracy w PZPN-ie nie poinformował o swojej przeszłości. Federacja dowiedziała się o tym po wdrożeniu sprawdzających procedur (po aferze z Antonim Fijarczykiem – przyp. red.).

– Jako członek sztabu był zgłoszony do FIFA, miał zakupione bilety lotnicze do Indonezji oraz przydzielone zadania w sztabie. Porozmawiałem z prezesem Cezarym Kuleszą i poprosiłem, by Kołodziej mógł dokończyć pracę na mundialu w Indonezji – wytłumaczył Maciej Mateńko, wiceprezes PZPN, cytowany przez „pilkarskamafia.blogspot.com”.

Źródło: pilkarskamafia.blogspot.com, meczyki.pl