Prezydent UEFA rozwścieczył Ukrainę. Skandaliczna wypowiedź przed meczem z Włochami

Aleksander Ceferin otwarcie przyznał, że liczy na awans Włochów na mistrzostwa Europy. Rozwścieczył tym samym kadrę Ukrainy, która niebawem zmierzy się z Italią bezpośrednio w walce o bezpośrednią kwalifikację na turniej. 
Rywalizacja w grupie C wygląda bardzo atrakcyjnie. Pewnymi awansu jak na razie są jedynie Anglicy. O drugie miejsce i tym samym bezpośredni awans na Euro walczą jeszcze Włochy i Ukraina. W poniedziałek dojdzie do ich starcia, które zadecyduje, kogo czeka walka w barażach.
Skandaliczna wypowiedź

W lepszej sytuacji przed spotkaniem znajdują się Włosi. Obecnym mistrzom Europy potrzeba do awansu zaledwie remisu z Ukrainą. Zdaje się, że awans ekipy Luciano Spalettiego odpowiadałby Aleksandrowi Ceferinowi. Prezydent UEFA otwarcie przyznał, że brak ich awansu byłby katastrofą.
– Włochy muszą awansować do mistrzostw Europy. W innym przypadku dojdzie do katastrofy – wypalił. 

Na te słowa zareagował już sam selekcjoner Ukrainy – Serij Rebrow. Szkoleniowiec nie wydawał się szczególnie dotknięty wypowiedzią Ceferina.

– Nie skupiamy się na komentarzach Ceferina. Jedyne, co mogę zrobić, to sprawić, by piłkarze byli bardziej wściekli i zmotywani do wywalczenia awansu. Myślę, że mamy na to duże szanse – stwierdził. 
– Stadion będzie pełny, kibice będą nas wspierać. W tym meczu musimy pokazać swoją prawdziwą twarz. We Włoszech popełniliśmy wiele błędów. Wiemy, co musimy teraz zrobić – podsumował.