To jest już koniec. Paulo Sousa zwolniony z Flamengo!

Władze Flamengo straciły cierpliwość do Paulo Sousy. Portugalski szkoleniowiec został zwolniony z brazylijskiego klubu.

Wszyscy pamiętamy, w jakich okolicznościach Paulo Sousa żegnał się z reprezentacją Polski. Portugalczyk, pomimo ważnego kontraktu z PZPN, prowadził negocjacje z włodarzami Flamengo. Sousa ostatecznie opuścił polską reprezentację pod koniec 2021 roku i w tym samym czasie zawarł umowę ze wspomnianym klubem z Brazylii.

Dużo znaków zapytania wokół kluczowych zawodników kadry. Liderzy nie zagrają z Holandią? [CZYTAJ]

Niestabilna forma Flamengo

Po dotychczasowych poczynaniach Paulo Sousy w Brazylii można było mieć mieszane uczucia. Zespół dowodzony przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski całkiem dobrze poradził sobie w fazie grupowej Copa Libertadores, gdzie w 6 meczach zdobył 16 punktów i wygrał swoją grupę. Dużo gorzej było jednak na rodzimym podwórku. Po 10 rozegranych spotkaniach brazylijskiej Serie A Flamengo ma na swoim koncie zaledwie 12 punktów, co daje temu zespołowi dopiero 14. lokatę w ligowej tabeli. Ostatnie dwa spotkania zakończyły się porażką Flamengo. Zespół Sousy poległa nawet w starciu z ostatnią w tabeli Fortalezą.

Legendarny trener zgłosił się do Lecha Poznań! W przeszłości prowadził m.in. reprezentację Anglii [CZYTAJ]

Sousa zwolniony!

Od dłuższego czasu brazylijskie media plotkowały o możliwym odejściu Paulo Sousy. W czwartkowy wieczór władze Flamengo podjęły decyzję o zwolnieniu Paulo Sousy. Trenerem tymczasowym został Mario Jorge, dotychczasowy szkoleniowiec drużyny U-20. Według Fabrizio Romano następcą Portugalczyka ma zostać Dorival Junior, który w przeszłości miał już okazję prowadzić Flamengo.

Skandal z udziałem reprezentacji z Ameryki Południowej. Kadra ma zostać wyrzucona z mundialu [CZYTAJ]

Michał Budzich