Taki pomysł na mecz z FC Barceloną miało Rayo Vallecano. Trener mówi o planie „anty-Lewandowski”

Za nami ligowy debiut Roberta Lewandowskiego w barwach FC Barcelony. Niespodziewanie Barca zremisowała 0:0 z Rayo Vallecano. Trener Franjirrojos zdradził pomysł swojego zespołu na mecz z Blaugraną. Mowa o planie „anty-Lewandowski”.

W piątek zainaugurowano rozgrywki LaLiga w sezonie 2022/2023. FC Barcelona swoje pierwsze spotkanie w nowych rozgrywkach rozegrała w sobotni wieczór. Rywalem Dumy Katalonii było Rayo Vallecano. Franjirrojos nie należą do najprzyjemniejszych rywali Barcy. W poprzednim sezonie zespół z Madrytu dwukrotnie pokonywał Blaugranę. Mimo to za faworyta wczorajszego starcia uchodziła FC Barcelona.

Xavi podsumował mecz z Rayo. „Jestem zadowolony z występu Lewandowskiego” [CZYTAJ]

Wpadka FC Barcelony

Po udanym okresie przedsezonowym u kibiców FC Barcelony pojawił się ogromny optymizm przed oficjalnymi meczami. Niestety, Barca nie podtrzymała dobrej dyspozycji z meczów sparingowych i na inaugurację nowego sezonu LaLiga straciła punkty z Rayo Vallecano. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0. 90 minut rozegrał Robert Lewandowski, który nie miał zbyt wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

Carlo Ancelotti chce zakończyć karierę w Realu Madryt. „Nie ma lepszego miejsca na świecie” [CZYTAJ]

Plan „anty-Lewandowski”

Po meczu trener Rayo Vallecano, Andoni Iraola, opowiedział nieco o planie swojego zespołu na mecz z FC Barceloną. Kluczem do sukcesu okazał się plan „anty-Lewandowski”, mający na celu wyeliminowanie z gry nowego napastnika Barcy.

– Tak, był plan „anty-Lewandowski”. On daje im inny poziom. Barça nie korzysta z „dziewiątki” tylko po to, aby strzelać. Używają jej teraz do innych elementów gry jak np. gra tyłem do bramki. Na pewno będzie strzelał gole, bo robił to przez całe życie. On robi różnicę – zdradził trener Rayo.

– Wiedzieliśmy, że będzie trudno. Naszym rywalem był zespół, który rozegrał bardzo dobry presezon i dokonał transferów zawodników wysokiej klasy. Po względem posiadania piłki i okazji byli blisko zwycięstwa, ale my też mieliśmy trzy, cztery dogodne szanse. W meczach tego typu musisz mieć coś na swoją korzyść. Wykonaliśmy znakomitą pracę, wyrównując mecz, ale wiedząc też, że będą nad nami dominować – skomentował sobotnie starcie Iraola.


źródło: fcbarca.com

Michał Budzich