Xavi podsumował mecz z Rayo. „Jestem zadowolony z występu Lewandowskiego”

Xavi Hernandez podsumował pierwsze spotkanie FC Barcelony w nowym sezonie La Liga. Hiszpański szkoleniowiec przyznał, że drużyna nie zrobiła wystarczająco dużo, aby wygrać z Rayo Vallecano. 42-latek ocenił również oficjalny debiut Roberta Lewandowskiego.

Głos trenera po remisie z Rayo

FC Barcelona zremisowała z Rayo Vallecano (0:0) w pierwszej kolejce ligi hiszpańskiej. Xavi Hernandez podsumował spotkanie na pomeczowej konferencji prasowej.

– Szukałem jakiegoś wytłumaczenia na to, dlaczego nie rozegraliśmy dobrego meczu, dlaczego nie byliśmy spokojni, gdy trzeba było podjąć odpowiednią decyzję. Oczekiwania są wysokie i my to akceptujemy. Być może przez to pojawiają się jednak jakieś „lęki”. Nie wychodziły nam ostatnie zagrania – powiedział Xavi Hernandez.

Ivan Djurdjević przestrzega przed lekceważeniem Lecha Poznań. „Tam w dalszym ciągu są wartościowi zawodnicy” [CZYTAJ]

– Mieliśmy zawodników, którzy potrafią wygrywać pojedynki jeden na jeden. Widzieliśmy naszą przewagę liczebną i współpracę Pedriego z Lewandowskim. Liczy się jednak efektywność. Powinniśmy kreować jeszcze więcej okazji. Myślę, że po takim presezonie oczekiwania były wysokie. Nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby wygrać. Być może byliśmy nieco spięci. Brakowało nam dziś efektywności. Powinniśmy wygrać ten mecz – dodał.

– Lewandowski? Jestem zadowolony, bo pracował dla zespołu, pomagał w wysokim pressingu, współpracował w rozegraniu. Dzisiaj potrzebowaliśmy jednak nieco więcej efektywności, to był główny problem. Jestem bardzo szczęśliwy, że Robert jest z nami. Jego gole są tylko kwestia czasu – podsumował Hiszpan.

Źródło: fcbarca.com