Robert Lewandowski podziwiany w Hiszpanii. „Od pierwszej minuty stał się gwiazdą, której drużyna potrzebowała”

 

Robert Lewandowski budzi ogromny podziw wśród kibiców i ekspertów. Albert Masnou w felietonie dla „Sportu” chwali Polaka za jego statystyki i umiejętności.

Felietonista „Sportu” zachwycony Lewandowskim

Lewandowski dołączył do klubu 200 dni temu i choć nie zdobył gola w meczu z Sevillą (Barcelona wygrała to spotkanie 3:0 – przyp. red.), jego statystyki w La Liga wciąż są imponujące. Polak zdobył 14 bramek w 16 spotkaniach, co daje średnio 0,8 gola na mecz. Do tego dorobku 34-latek dorzucił 4 asysty.

Szef Spezii zabrał głos w sprawie transferu Kiwiora. „Nie było ekonomicznej konieczności sprzedaży” [CZYTAJ]

Albert Masnou jest zachwycony umiejętnościami Lewandowskiego i uważa, że FC Barcelona potrzebowała takiego zawodnika. W jego ocenie Polak z nawiązką wypełnił oczekiwania i stawiane przez klub cele.

– Adaptacja Lewandowskiego budziła pewne wątpliwości. Ze względu na wiek i dlatego, że grał jako klasyczny środkowy napastnik, gdy Barcelona przez wiele etapów nie miała takiej pozycji na boisku. Przede wszystkim jednak dlatego, że przyszedł, by zastąpić Leo Messiego. Nie zajął jego miejsca na boisku, ale od pierwszej minuty stał się gwiazdą, której drużyna potrzebowała – napisał Masnou.

– Lewandowski z nawiązką spełnił funkcję, do której został sprowadzony. Działa jako kontrapunkt w drużynie pełnej młodych zawodników. On, Sergio Busquets czy Jordi Alba decydują o tym, że zespół jest zrównoważony i spójny. Co więcej, Lewandowski zjednoczył nowy klan w szatni: z De Jongiem, ter Stegenem czy Christensenem. Nie tylko się dogadują – także ich żony lub partnerki regularnie się widują – dodał.

Łukasz Piszczek spotkał się z Fernando Santosem ws. sztabu reprezentacji Polski. „Czekam” [CZYTAJ]

– Polak to natychmiastowy transfer, który daje więcej niż to, do czego został kupiony. Wadą jest to, że drużyna wciąż ma niedociągnięcia w ofensywie. Nie wszyscy skrzydłowi dostarczają mu odpowiednie podania – podsumował.

Źródło: Sport.es, Meczyki.pl