Szef Spezii zabrał głos w sprawie transferu Kiwiora. „Nie było ekonomicznej konieczności sprzedaży”

 

Eduardo Macia zabrał głos w sprawie odejścia Jakuba Kiwiora do Arsenalu. Szef Spezii stwierdził, że Polak nigdy nie prosił o transfer, a klub nie miał ekonomicznej konieczności sprzedaży piłkarza.

Jakub Kiwior był wyróżniającym się zawodnikiem w bieżącym sezonie Serie A. Dobre występy Polaka przyciągnęły uwagę gigantów. Wiele mówiło się o potencjalnym transferze Kiwiora do Milanu, Juventusu czy Arsenalu. Ostatecznie piłkarz trafił do ostatniego z wymienionych klubów.

Graham Potter ostrzegał swoich zawodników. „Cały świat będzie śpiewał tę piosenkę” [CZYTAJ]

Opinia szefa

Szef Spezii zabrał głos w sprawie odejścia Jakuba Kiwiora. Eduardo Macia uważa, że włoski klub nie miał finansowej potrzeby, aby sprzedawać polskiego obrońcę.

– Mogę szczerze przyznać, że wobec Kiwiora intencją było zatrzymanie go na kolejne miesiące. Ale potem pojawiła się szansa prestiżowa oferta zarówno dla niego, jak i dla nas. Piłkarz nigdy nie prosił o odejście, zawsze wykazywał najwyższy profesjonalizm, a właściciele zawsze pozostawiali nam wielką autonomię, jak we wszystkich innych decyzjach, nigdy nie naciskając, nawet na sekundę, na wzmocnienie: pozostawili nam maksymalną swobodę działania – powiedział Eduardo Macia.

– Nie było ekonomicznej konieczności sprzedaży Kiwiora. Mamy za sobą bardzo solidnego właściciela, często powtarzamy, że oni są naszą gwarancją w potrzebie. Z Kiwiorem lub bez Kiwiora przychodzące transakcje i tak by nadeszły, o czym świadczą zakupy dokonane jeszcze przed pojawieniem się oferty Arsenalu – dodał szef Spezii.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet