Reprezentant Polski zmieni klub? Może trafić do zespołu dowodzonego przez Jose Mourinho!

Obrońca reprezentacji Polski, Bartosz Bereszyński, podczas najbliższego okna transferowego być może zmieni klub. Według doniesień zagranicznych mediów 29-latkiem zainteresowała się AS Roma dowodzona przez Jose Mourinho.

Bartosz Bereszyński jest piłkarzem Sampdorii Genua, w której barwach gra od 2017 roku. Wówczas włoski klub zapłacił za obrońcę Legii Warszawa 1,8 miliona euro. Od tamtej pory reprezentant Polski rozegrał dla Sampdorii 142 oficjalne mecze.

Nieudane transfery

Po ponad 4 latach gry w Italii Bereszyński stał się uznaną marką na tamtejszym rynku piłkarzy. Podczas letniego okienka transferowego dużo się mówiło o potencjalnym transferze do Interu Mediolan, jednak koniec końców „Bereś” pozostał w Sampdorii. Przed rokiem natomiast zainteresowanie Bartkiem wyraził Celtic, jednak wówczas transfer także nie doszedł do skutku.

Zainteresowanie ze strony Romy!

Włoski dziennik „Corriere dello Sport” przekazał, że tym razem Bartoszem Bereszyńskim interesuje się AS Roma! Polak miałby trafić do zespołu dowodzonego przez Jose Mourinho i stać się rywalem dla mającego pewne miejsce w wyjściowym składzie Ricka Karsdorpa. Poza polskim obrońcą na liście życzeń AS Romy znajdują się m.in. Noussair Mazraoui oraz Marcus Holmgren Pedersen.

Ostatnia szansa?

Nie da się ukryć, że dla Bartosza Bereszyńskiego może to być jedna z ostatnich szans w karierze na dołączenie do topowego klubu w Europie. Bartek młodszy już nie będzie, w lipcu przyszłego roku skończy 30 lat. Jeśli AS Roma faktycznie złoży ofertę za Polaka, to pozostaje pytanie, czy podejmie się on rywalizacji ze wspomnianym Karsdorpem. Holender jest młodszy od Bartka i jest jednym z podstawowych piłkarzy Romy w tym sezonie.

Michał Budzich