Rasistowski skandal podczas El Clasico. Kibice nazwali Viniciusa „małpą” i rzucili w jego stronę banana [ZDJĘCIE]

Real Madryt pokonał FC Barcelonę w sobotnim El Clasico. Pod koniec spotkania doszło do starcia Viniciusa z kibicami Blaugrany. Według medialnych doniesień doszło do przejawu rasizmu ze strony fanów ekipy z Katalonii.

Rasizm na stadionie Barcelony?

Vinicius Junior przez sporą część El Clasico prowokował kibiców FC Barcelony. Pod koniec meczu fani Blaugrany mieli kolejny powód do złości na piłkarza rywali. Brazylijczyk bardzo powoli opuszczał boisko przy korzystnym dla siebie wyniku. Atakujący Królewskich przegiął do tego stopnia, że zdenerwował nawet Carlo Ancelottiego.

Szkoleniowiec klubu Premier League wystawił laurkę swojemu piłkarzowi. „Byłby niesamowity dla każdego trenera” [CZYTAJ]

Przy zejściu Viniciusa pojawiły się gwizdy i głośne wyzwiska. Według medialnych doniesień mogło dojść do przejawu rasizmu ze strony fanów Blaugrany. Sprawą ma się zająć La Liga. Oficjalny raport jest już przygotowany. Według doniesień mediów Vinicius był nazywany m.in. „małpą”, a w jego stronę poleciał banan, co zostało udokumentowane.

AKTUALIZACJA:

Do sprawy odniosła się FC Barcelona. Za pośrednictwem mediów klubowych opublikowano oświadczenie, w którym widnieje informacja o podjęciu działań w celu zbadania każdej rasistowskiej zniewagi, która mogła mieć miejsce podczas meczu.

Źródło: Twitter, MARCA, Cadena COPE