Szkoleniowiec klubu Premier League wystawił laurkę swojemu piłkarzowi. „Byłby niesamowity dla każdego trenera”

Roberto De Zerbi odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed meczem z Fulham. Szkoleniowiec Brighton & Hove Albion poświęcił sporo czasu gwieździe zespołu, Kaoru Mitomie.

Mitoma dostał laurkę od trenera

Japoński piłkarz podpisał niedawno nowy kontrakt z Mewami. Umowa 26-latka z Brighton będzie obowiązywać do końca czerwca 2027 roku. Wielu kibiców ucieszyło się z tej wieści, ponieważ sprowadzony w 2021 roku piłkarz jest obecnie gwiazdą zespołu.

Kibice Interu chcieli „gorąco” powitać Lukaku. Klub utrudnił im to zadanie [CZYTAJ]

Wówczas klub zapłacił za niego zaledwie trzy miliony euro. Następnie wypożyczono go do belgijskiego Royale Union Saint-Gilloise. Gdy wrócił do Anglii, zaczął błyszczeć. Dzisiaj portal transfermarkt.de wycenia Japończyka na 50 mln euro.

– Szczerze? Brakuje mi na niego słów. Jest naprawdę niedoceniany. Uwierzcie mi, jest bardzo niedoceniany. Świat piłki nożnej chyba nie do końca rozumie jego wartości. Byłby niesamowity dla każdego trenera, nie tylko dla mnie. To jest naprawdę szalone – powiedział Roberto De Zerbi przed meczem z Fulham na temat Mitomy.

Japończyk zanotował w tym sezonie trzy trafienia i cztery asysty. Niedawno media łączyły go z transferem do Realu Madryt, Manchesteru City, FC Barcelony czy Arsenalu.

Źródło: Brighton & Hove Albion