Raków Częstochowa o krok od fazy grupowej LKE! Slavia Praga pokonana 2:1 [REAKCJE]

Raków Częstochowa jest na najlepszej drodze, by awansować do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. W pierwszym meczu IV rundy eliminacji podopieczni Marka Papszuna pokonali czeską Slavię Praga 2:1.

Droga Rakowa Częstochowa do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy w sezonie 2022/2023 zaczęła się od II rundy kwalifikacji. Na tym etapie rozgrywek Medaliki zmierzyły się z kazachską Astaną. Polacy wygrali ten dwumecz 6:0. W III rundzie eliminacji Raków mierzył się ze słowackim Spartakiem Trnava. Częstochowianie wygrali dwumecz 3:0. W ostatniej rundzie eliminacji Raków trafił na czeską Slavię Praga.

Robert Lewandowski pełen nadziei przed nowym sezonem. Polak jest pewny, że Barça wygra jakieś trofeum [CZYTAJ]

Zwycięstwo Rakowa nad Slavią

Za nami pierwszy mecz pomiędzy Rakowem Częstochowa a Slavią Praga. Pierwsze spotkanie polsko-czeskiego dwumeczu odbyło się w naszym kraju. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rakowa 2:1. Bramki dla polskiego zespołu zdobyli Ivi Lopez oraz Fran Tudor. Jedyną bramkę dla Slavii zdobył Tomas Holes.

Krychowiak uargumentował swoje przenosiny do Al-Shabab [CZYTAJ]

Niedosyt u kibiców i ekspertów

Przed startem dwumeczu między Rakowem a Slavią w roli faworytów upatrywano Czechów. Marek Papszun i spółka sprawili jednak niespodziankę i pokazali, że wygrane w poprzednich rundach nie były dziełem przypadku. Pomimo zwycięstwa 2:1 polscy kibice czują lekki niedosyt, gdyż Raków był dziś zespołem zdecydowanie lepszym od Slavii.

Michał Budzich