Krychowiak uargumentował swoje przenosiny do Al-Shabab

Grzegorz Krychowiak udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu Onet. Pomocnik reprezentacji Polski opowiedział o powodach wyboru transferu do klubu z egzotycznej ligi.

Z Rosji do Arabii Saudyjskiej

Wraz z wybuchem wojny na Ukrainie Grzegorz Krychowiak postanowił odejść z Krasnodaru na wypożyczenie do AEK-u Ateny. Gdy Polak wrócił do rosyjskiego klubu, ponownie naciskał na transfer. Tym razem trafił do Arabii Saudyjskiej, a konkretnie Al-Shabab.

W rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet wytłumaczył ten ruch. Piłkarz odpowiedział również na pytanie dotyczące wojny w regionie Bliskiego Wschodu. Przypomnijmy, że Arabia Saudyjska od kilku lat aktywnie uczestniczy w konflikcie w Jemenie.

– To dla mnie nowe doświadczenie. Nowa liga, nowe miejsce, nowa kultura, nowy język. Przed podjęciem decyzji o przenosinach rozmawiałem z moim kolegą Everem Banegą. Opowiadał mi, że poziom jest bardzo dobry, a zespół chce grać w piłkę, co mi jak najbardziej odpowiada. Są oczywiście pewne niewiadome, ale tak jest zawsze przed rozpoczęciem gry w nowym klubie – powiedział Krychowiak.

Smuda przed meczem Lecha z Dudelange: „Jakby odpadli, to można zgasić światło i zamknąć klub” [CZYTAJ]

– Ataki na Jemen? Jest wiele państw, które są w stanie wojny — czy to w Afryce, czy na Bliskim Wschodzie. Jako piłkarz staram się podejmować pewne kroki. Tak jak to miało miejsce w trakcie gry w Rosji, gdy sytuacja działa się wręcz na naszych oczach, kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów od Polski. Jest wiele czynników, które biorę pod uwagę, gdy wiążę się z nowym klubem, ale nie jestem w stanie kierować się wszystkimi aspektami. Tak jest m.in. z sytuacją polityczną w danym kraju – dodał.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet