Rafał Kurzawa odpowiedział na oskarżenia Artura Płatka. „Śmiać mi się chce”

Rafał Kurzawa na początku tygodnia podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin. W związku z tym na zachowanie piłkarza odpowiedział Artur Płatek, koordynator pionu sportowego Górnika Zabrze, który stwierdził, że pomocnik wykorzystał jego klub w celu wynegocjowania lepszych pieniędzy w Szczecinie. 28-letni piłkarz Portowców skomentował te oskarżenia na łamach Przeglądu Sportowego.

Konflikt z byłym pracodawcą?

Rafał Kurzawa przed transferem do Pogoni Szczecin nie powąchał murawy od ośmiu miesięcy. Piłkarza wielokrotnie łączono z jego byłym klubem, Górnikiem Zabrze. Koordynator pionu sportowego zabrzan skomentował negocjacje z 28-latkiem w następujący sposób:

– Chciał, żeby wszystkie nasze ustalenia były na papierze. Spełniliśmy jego prośbę, a on z tym dokumentem pojechał do Pogoni. Użył Górnika, żeby wywalczyć lepszy kontrakt w Szczecinie. Pogoń nas przelicytowała, i dobrze. Po co nam zgniłe jabłko? – mówił na łamach Przeglądu Sportowego Artur Płatek.

Odpowiedź na zarzuty Płatka

Piłkarz postanowił odpowiedzieć w wywiadzie u tego samego źródła na zarzuty skauta Borussii Dortmund (płatek dzieli tę funkcję z byciem koordynatorem Górnika).

– Trochę śmiać mi się chce, gdy to słyszę. Tyle że w gruncie rzeczy to nie jest śmieszne a straszne. Dyrektor Płatek nie mówi prawdy. Nie grałem ofertą Górnika. Kiedy w poniedziałek pojechałem na rozmowy, na wstępie poinformowałem pana Płatka, że mam też cały czas kilka propozycji z innych klubów, ale przyjechałem na spotkanie do Górnika ze względu na szacunek, jaki do niego mam. Nie było tak, jak on to przedstawił. Nie oszukałem i nie wykorzystałem Górnika – zdradził Rafał Kurzawa w wywiadzie.

Źródło: Przegląd Sportowy