Popyt większy niż podaż. Koszulki FC Barcelony wrócą do sprzedaży dopiero w październiku

Popyt na domowe koszulki FC Barcelony przerósł najśmielsze oczekiwania producentów, firmy Nike. Według „Mundo Deportivo” popyt na bordowo-granatowy trykot jest na tyle duży, że sprzedaż w oficjalnych sklepach ma zostać wznowiona dopiero w październiku.

Wróciła moda na FC Barcelonę. Po kilku, a nawet kilkunastu miesiącach posuchy kibice Blaugrany w końcu mają powody do optymizmu. Na taki stan rzeczy złożyło się kilka wydarzeń. Po pierwsze, podczas minionego okna transferowego władze Barçy przeprowadziły kilka wielkich transferów. Po drugie, wyniki notowane przez zespół Xaviego w końcu wróciły do „normalności”. Wydaje się, że w tym sezonie klub z Katalonii będzie w stanie powalczyć o mistrzostwo Hiszpanii i zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Lewandowski prosił Xaviego o więcej minut. Kamery wychwyciły moment rozmowy [CZYTAJ]

Ogromny popyt

W związku z powyższym wzrósł także popyt na gadżety oraz odzież związaną z klubem. Najbardziej mogliśmy tego doświadczyć przy okazji transferu Roberta Lewandowskiego. Wówczas przez kilka dni nie można było zakupić koszulki z nazwiskiem Polaka.

Trener Leganes zaskoczony transferem Parzyszka. „Nie mam za wiele do powiedzenia o Piotrze” [CZYTAJ]

Problemy z koszulkami

Mimo że od transferu Roberta Lewandowskiego minęło już kilka tygodni, to hype na koszulki FC Barcelony nie zmalał. Według „Mundo Deportivo” zostały wyprzedane wszystkie domowe koszulki Blaugrany w oficjalnych sklepach klubu. Producent strojów, firma Nike, ma uzupełnić brakujące zapasy w najbliższych tygodniach, a sprzedaż ma zostać wznowiona dopiero w październiku. Jeśli chodzi o strój wyjazdowy oraz trzeci komplet, to nie ma większych problemów z ich dostępnością.

– Harmonogram produkcji został sporządzony w porozumieniu z Nike z dużym wyprzedzeniem, ale „boom”, jaki przeżywa obecnie Barça, przerósł wszelkie oczekiwania. Klub jest już świadomy tej sytuacji i pracuje nad zapewnieniem jak najszybszej dostępności zapasów – czytamy.


źródło: fcbarca.com

Michał Budzich