Lewandowski prosił Xaviego o więcej minut. Kamery wychwyciły moment rozmowy

Robert Lewandowski ma za sobą kolejny udany występ w barwach FC Barcelony. Polak rozegrał 74 minuty przeciwko Sevilli, po czym został zmieniony przez Ansu Fatiego. Co ciekawe, Xavi chciał zmienić go już wcześniej, ale przystał na prośbę 34-latka.

W sobotę Lewandowski strzelił swojego piątego gola w tym sezonie La Ligi. Napastnik tym razem ustrzelił Sevillę, a jego Barcelona wygrała spotkanie w sumie 3-0. Kapitan reprezentacji Polski mógł skończyć swój występ z większą ilością trafień, ale koledzy nie zawsze decydowali się na podawanie do niego.

Nie chciał schodzić

Tak czy inaczej, Lewandowski boisko opuścił w 74. minucie, gdy w jego miejsce wszedł Ansu Fati. Według Marcina Gazdy z „Eleven Sports” Xavi chciał zmienić napastnika już wcześniej. „Lewy” prosił jednak szkoleniowca o kilka dodatkowych minut na murawie. Dziennikarz powołuje się na nagranie „DAZN”, której kamery miały uchwycić ten moment.

– Kamery DAZN wychwyciły moment, w którym Robert Lewandowski miał prosić Xaviego o to, żeby wstrzymał się ze zmianą i dał mu jeszcze trochę pograć – napisał na Twitterze.

W środę FC Barcelona rozpocznie grę w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Blaugrana podejmie Viktorię Pilzno przed własną publicznością.