Polska ma się czego obawiać? „Najbardziej w piłkarzach z Albanii podoba mi się ich poświęcenie”

 

Sebino Plaku wypowiedział się przed niedzielnym meczem reprezentacji Polski z Albanią. Były piłkarz Śląska Wrocław w rozmowie z portalem „Weszło” zwrócił uwagę na charakter swoich rodaków.

Szansa na powrót do miejsca z awansem

Przed reprezentacją Polski bardzo ważne spotkanie w kontekście eliminacji do EURO 2024 w Niemczech. Biało-Czerwoni zmierzą się z piastującą drugie miejsce w grupie Albanią. Według Sebino Plaku Polaków czeka bardzo trudne wyzwanie.

– Rodzice wielu dzisiejszych reprezentantów Albanii emigrowali do Grecji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec czy Anglii w poszukiwaniu lepszego życia niż na Bałkanach. Ich dzieci dorastały w poszanowaniu dla albańskich tradycji i bałkańskiego ducha, ale nabyły też europejskiej ogłady. Myślę, że to połączenie wszystkim służy. Sam wiesz, jacy są ludzie ze wschodu kontynentu: impulsywni, porywczy, narowiści, żywią się naparzanką. Zachodnia dyscyplina służy okiełzywaniu tego żywiołu. Ta naparzanka przeradza się w miłość do sportowej rywalizacji. Balans między tymi dwoma wpływami tworzy obraz współczesnego świata Albanii – powiedział były piłkarz Śląska Wrocław.

Raków znalazł nowego dyrektora sportowego? „Świerczewski musi mieć pomysł na zatrudnienie kogoś, kto będzie funkcjonował na jeszcze wyższym poziomie” [CZYTAJ]

– Najbardziej w piłkarzach z Albanii podoba mi się ich poświęcenie dla piłki nożnej. Widziałem, jak to wygląda w Norwegii. Tam dla futbolu nikt się zabijać nie będzie. Tu wprost przeciwnie. Trzeba ten kocioł czuć. W konsekwencji nasza reprezentacja nie potrzebuje lidera. Nie wszystko sprowadza się do obecności lub absencji Armando Broji. […] Wszyscy chcą tego awansu na Euro. Ale jeśli spojrzy się na tę kadrę Albanii, to tam jest pełno młodych piłkarzy. Nie uda się teraz, uda się w eliminacjach na mundial – dodał.

Mecz Albania – Polska zaplanowano na niedzielę o godzinie 20:45.

Źródło: Weszło.com