Piotr Zieliński może latem zmienić otoczenie! Interesują się nim wielkie kluby

Neapolitańskie Radio Kiss Kiss informuje, że Piotr Zieliński może w letnim oknie transferowym opuścić Neapol. Według wspomnianego źródła, jego usługami zainteresowane są Liverpool, Manchester City i FC Barcelona.

Obniżą wymagania

W ostatnim tygodniu Alfredo Pedulla z La Gazzetty dello Sport poinformował, że Napoli rozważy sprzedaż Zielińskiego za 50 mln euro. Przypomnijmy, że Polak w sierpniu 2020 roku przedłużył umowę z klubem z południa Włoch do czerwca 2024 roku. W kontrakcie wpisano kwotę wykupu o wysokości 100 milionów euro. Okazuje się jednak, że Aurelio de Laurentiis będzie w stanie sprzedać „Ziela” za znacznie mniejsze pieniądze.

Sytuacja może wymagać sprzedaży

Klub wciąż walczy o awans do Ligi Mistrzów. Na ten moment Azzurri zajmują 5. miejsce w tabeli Serie A, które daje im jedynie gwarancję gry w Lidze Europy. W związku z potencjalnym brakiem zakwalifikowania do najbardziej elitarnych rozgrywek, prezes Napoli będzie zmuszony do sprzedaży kluczowych gwiazd. Mówi się głównie o zarobieniu na Piotrze Zielińskim i Kalidou Koulibalym.

Ponowne zakusy The Reds

Według Radia Kiss Kiss z Neapolu, polskim pomocnikiem interesują się europejscy giganci. Wśród chętnych na pozyskanie Zielińskiego wymienia się Liverpool, Manchester City i FC Barcelonę. To nie pierwszy raz kiedy media łączą byłego piłkarza Udinese z The Reds. W 2016 roku Anglicy zdecydowali się jednak na Georginio Wijnalduma. Polak ostatecznie trafił do Napoli za około 16 milionów euro.

Szansa na rekord

Bilans Piotra Zielińskiego w sezonie 2020/2021 to 36 występów, 8 goli i 8 asyst. Bieżąca kampania jest jego najlepszą w karierze pod względem liczb. Portal transfermarkt.de wycenia 26-latka na 46 mln euro. W przypadku transferu powyżej 35 mln euro, Zieliński pobije rekord najdroższego Polaka w historii. Wspomniane osiągnięcie na razie należy do Krzysztofa Piątka, który zimą 2019 roku zmienił Genuę na Mediolan.

Źródło: Sport.pl