Piłkarz Lechii dobitnie o życiu w Polsce. „Lepiej tego nie robić, bo zostaniesz bez miesięcznej pensji”

Maksym Chłań udzielił wywiadu portalowi sport.nv.ua. Ukraiński pomocnik Lechii Gdańsk opowiedział o życiu w Polsce i o tym, co go zaskoczyło w naszym kraju.

 

Wysokie kary za wykroczenia drogowe

Lechia Gdańsk jest już niemal pewna awansu do Ekstraklasy. Kluczowym zawodnikiem ekipy z Trójmiasta jest były piłkarz Zorii Ługańsk. Mowa o Maksymie Chłaniu, który ominął tylko jeden mecz w pierwszym składzie.

Nie zagrał wtedy przez pauzę spowodowaną żółtymi kartkami. W rozmowie z portalem sport.nv.ua opowiedział o życiu w Polsce. 21-latek wspomniał przede wszystkim o wysokich karach za przekroczenie prędkości.

 

– Lepiej nie przekraczać prędkości, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że pozostaniesz bez miesięcznej pensji – powiedział Maksym Chłań.

– Wszystko jest znajome, mamy bardzo podobną mentalność i podobny styl życia, więc adaptacja nie była trudna. Mogę nawet udzielać wywiadów po polsku – dodał.

Chłań opowiedział również o stosunku Polaków do Ukraińców. Dziennikarz zapytał go o zmianę postrzegania przyjezdnych ludzi po ostatnich miesiącach.

– Jeśli czytasz internet, to na pewno tak. Jednak ja i moi przyjaciele w Polsce nie odczuwamy żadnych zmian w nastawieniu. Polacy wspierają nas – podsumował.

Źródło: sport.nv.ua, pzegladsportowy.onet.pl

fot. Kacper Polaczyk

Dodaj komentarz