Obrońca Lecha Poznań porównał Ekstraklasę do rozgrywek z Rosji i Szwecji. „Jest tutaj dobra jakość”

 

Filip Dagerstal udzielił wywiadu oficjalnej stronie internetowej Lecha Poznań. Szwedzki obrońca opowiedział o swoich początkach w Polskim klubie. Wypożyczony piłkarz porównał również poziom Ekstraklasy do ligi szwedzkiej.

Początki w Lechu

Filip Dagerstal dołączył do Lecha Poznań podczas letniego okna transferowego. Mistrzowie Polski zakontraktowali szwedzkiego obrońcę na zasadzie rocznego wypożyczenia. Udało się to ze względu na przepisy po inwazji Rosji na Ukrainę. Stoper w rozmowie z klubowymi mediami opowiedział o swoich początkach w Kolejorzu.

– Początek nie był dla mnie łatwy. Oczywiście każdy potrzebuje czasu na zaadaptowanie się w nowym zespole. Mieliśmy w tamtym okresie dużo kontuzji, ale ja już od początku widziałem, że mamy naprawdę dobrych zawodników, mocny skład, więc w końcu zaczniemy wygrywać. I tak też się stało. Nie miałem zbyt wielu treningów przed swoim debiutem w Lechu, ale taki jest futbol, że musisz się szybko zaadaptować do nowych warunków. Najlepszym sposobem na poznanie zespołu jest po prostu gra – powiedział Dagerstal.

Mikael Ishak o przedłużonym kontrakcie z Lechem Poznań. „Zewsząd czytałem, że już mnie tu nie ma” [CZYTAJ]

– To nie jest fajne uczucie, gdy przychodzisz do nowej drużyny i nie masz szans na występy, wtedy trudno nawiązać relację z innymi zawodnikami. Dla mnie to było lepsze, że od razu zacząłem grać. Moment, w którym przyszedłem nie był to dobry dla klubu, ale cieszę się, że udało się odwrócić tę sytuację – dodał.

Porównanie Ekstraklasy do lig zagranicznych

– Jest tutaj dobra jakość. W Rosji są prawdopodobnie najlepsze zespoły takie jak Zenit, CSKA Moskwa czy Spartak. Te drużyny mają kompletnie inny budżet i jest im łatwiej sprowadzić dobrych zawodników, nie tych najlepszych na świecie, ale dobrych. W lidze szwedzkiej tempo jest wolniejsze niż tutaj. W Polsce jest więcej walki, tempo jest szybsze. Porównując te ligi, powiedziałbym, że Ekstraklasa bardziej mi przypomina ligę rosyjską – podsumował.

Największe wzrosty wartości piłkarzy po MŚ 2022. Duże zmiany [RANKING]

Źródło: Lech Poznań