Poznaliśmy gospodarzy MŚ 2030! Mundial na trzech kontynentach

FIFA ogłosiła decyzję odnośnie Mistrzostw Świata 2030. Po raz pierwszy w historii mundial zostanie rozegrany na trzech kontynentach.

Najbliższe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zostaną rozegrane w 2026 roku. Nadchodzący mundial zostanie rozegrany w Ameryce Północnej. Turniej zorganizują Meksyk, Stany Zjednoczone i Kanada. Po raz pierwszy w historii w światowym czempionacie udział weźmie aż 48 reprezentacji.

W 2030 roku odbędą się kolejne Mistrzostwa Świata. Będzie to wyjątkowy turniej, który zostanie zorganizowany w setną rocznicę tejże imprezy. Pierwszy mundial odbył się w 1930 roku w Urugwaju.

FIFA ogłosiła pierwsze decyzje odnośnie Mistrzostw Świata 2030. Poznaliśmy gospodarzy tej imprezy. Po raz pierwszy w historii mundial zostanie rozegrany na aż trzech kontynentach! A mianowicie chodzi o Afrykę, Europę i Amerykę Południową.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, Rada FIFA podjęła decyzję odnośnie organizacji MŚ 2030 po konsultacjach z wszystkimi konfederacjami. Jedyną kandydaturą do organizacji mundialu była wspólna oferta Hiszpanii, Portugalii i Maroka. Rada FIFA jednogłośnie przystała na tę propozycję. Wszystkie te trzy kraje z automatu zakwalifikują się na mundial.

Co wiemy więcej? Rada FIFA zgodziła się, by obchody stulecia Mistrzostw Świata odbyły się w stolicy Urugwaju, Montevideo. Ponadto trzy mecze MŚ 2030 zostaną rozegrane w Urugwaju, Argentynie i Paragwaju – po jednym w każdych z tych krajów. Mecz otwarcie mundialu zostanie rozegrany w Urugwaju, na Estádio Centenário.

Zatem w sumie mundial w 2030 roku zostanie rozegrany w Portugalii, Hiszpanii, Maroku. Urugwaju, Argentynie i Paragwaju. 3 kontynenty, 6 krajów. Pierwszy taki przypadek w historii.

– W podzielonym świecie FIFA i piłka nożna jednoczą się – powiedział Gianni Infantino.


źródło: fifa.com

Michał Budzich

1 komentarz do “Poznaliśmy gospodarzy MŚ 2030! Mundial na trzech kontynentach”

Możliwość komentowania została wyłączona.