Michał Skóraś pożegnał się z Lechem Poznań. „Jestem gotowy, by zrobić kolejny krok”

 

Lech Poznań wygrał z Jagiellonią Białystok (2:0) w ostatnim meczu PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. Po tym spotkaniu Michał Skóraś pożegnał się z Kolejorzem, z którego odejdzie do belgijskiego Club Brugge.

Odejście Skórasia

Michał Skóraś wraz z końcem sezonu przeniesie się z Lecha Poznań do Club Brugge. Wychowanek Kolejorza ma za sobą udany sezon. Skrzydłowy wspomógł klub w europejskiej przygodzie (dotarli do 1/4 finału Ligi Konferencji) oraz walce na krajowym podwórku (3. miejsce w Ekstraklasie). Po ostatnim meczu ligowym piłkarz pożegnał się z kibicami. Oto co możemy wyczytać z jego postu w mediach społecznościowych:

Niektórych chwil nie sposób opisać słowami, trzeba je po prostu przeżyć. Mistrzostwo Polski, debiut w seniorskiej reprezentacji, mundial w Katarze, piękna przygoda w europejskich pucharach, gole z półfinalistą Ligi Mistrzów – te momenty będę wspominać jeszcze przez długie lata i zawsze będą mi się kojarzyć z Lechem Poznań.

Mam to szczęście, że na swojej drodze spotkałem świetnych trenerów, znakomitych przyjaciół, kolegów z boiska, fantastycznych kibiców i wiele życzliwych mi osób, których nie wymienię z nazwiska, tylko dlatego, by nikogo nie pominąć. To one pomogły mi dojść tu, gdzie teraz jestem.

Kolejny skandal z udziałem Motoru Lublin. Piłkarze pobili mężczyznę w klubie nocnym [CZYTAJ]

Ale szczęście to nie przypadek. Do Kolejorza trafiłem z Jastrzębia-Zdroju i od początku, tak jak na podwórku, tak i tutaj musiałem walczyć o swoje. Pracą, cierpliwością, determinacją, pokorą, ale też pewnością siebie pokonałem chwile zwątpienia.
Hasło „Nigdy się nie poddawaj” to nie tylko cztery słowa namalowane na ścianie. Dzisiaj wiem, że z takim bagażem doświadczeń jestem gotowy, by zrobić kolejny krok w mojej karierze. Walczcie o swoje marzenia, nawet gdy inni w to wątpią!

Wiara, dziękuję i do zobaczenia!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michał Skóraś (@michal.skoras)

23-latek dołączył do młodzieżowej sekcji Lecha Poznań w 2015 roku. W pierwszej drużynie uzbierał 131 występów, notując 21 trafień oraz 13 asyst. Portal transfermarkt.de wycenia Polaka na 6 mln euro.

Źródło: Instagram