Michał Probierz o zmianie pokoleniowej w reprezentacji Polski. „To jest cierpienie” [WIDEO]

Michał Probierz był gościem Mateusza Borka w „Kanale Sportowym”. Dziennikarz przepytał selekcjonera reprezentacji dzień po zremisowanym meczu z Mołdawią (1:1).

Probierz odpowiada

Reprezentacja Polski zremisowała w niedzielę z Mołdawią (1:1) w eliminacjach do EURO 2024 i utrudniła swoją drogę do awansu. Michał Probierz dzień po spotkaniu skonfrontował się z pytaniami Mateusza Borka. Dziennikarz „Kanału Sportowego” wypytał selekcjonera reprezentacji Polski o aktualne tematy z kadry.

O Patryku Dziczku…

– Dlaczego zagrał? Chcieliśmy dać dobre warunki do funkcjonowania dla Piotra Zielińskiego, żeby go asekurował. Nie wyszło nam to – powiedział Michał Probierz.

Boniek o aferze z rzekomym udziałem Zalewskiego. „Rozmawiałem z jego menadżerem. Nicola twierdzi, że jest czysty” [CZYTAJ]

O Mattym Cashu…

– Dlaczego Cash nie zagrał z Mołdawią? W reprezentacji zawsze będą zawodnicy, którzy są niezadowoleni. Dochodziły też rozwiązania taktyczne. Kamiński to zawodnik, który pojedynki powinien wygrywać – dodał.

O relacji Skorupskiego z Lewandowskim…

– To już jest dawno wyjaśnione – zdradził.

Selekcjoner reprezentacji Polski wypowiedział się również na temat sfery mentalnej i zmiany pokoleniowej w zespole. Michał Probierz dodał także, że w zespole brakuje mu wysokich zawodników.

– U nas musi nastąpić zmiana pokoleniowa. To jest cierpienie. Mówiłem o tym wcześniej, że musi być tego koszt. Gdyby wcześniej było dobrze, nikt by nic nie zmieniał. Zostałaby ta sama grupa i grała. Trzeba zmienić pewne elementy. Wprowadzić trochę świeżej krwi. Ja wierzę, że jeszcze powalczymy. Wygramy z Czechami i będziemy czekać na dobre wieści. Jeśli nie, to będziemy przygotowywać się do baraży – powiedział.

Biało-Czerwoni zagrają jeszcze jeden mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w Niemczech. Podopieczni Michała Probierza w listopadzie zmierzą się z Czechami. Zwycięstwo może jednak nie zagwarantować awansu.

Źródło: Kanał Sportowy

1 komentarz do “Michał Probierz o zmianie pokoleniowej w reprezentacji Polski. „To jest cierpienie” [WIDEO]”

Możliwość komentowania została wyłączona.