Matty Cash nie zgodził się z Czesławem Michniewiczem. Chodziło o plan na powstrzymanie Kyliana Mbappe

Matty Cash udzielił wywiadu, w którym opowiedział o kulisach gry na Mistrzostwach Świata. Reprezentant Polski opowiedział o planie na powstrzymanie Kyliana Mbappe w meczu z Francją. Matty nie zgodził się w tej kwestii z Czesławem Michniewiczem.

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział na Mistrzostwach Świata 2022 na etapie 1/8 finału. W fazie grupowej Polacy zremisowali z Meksykiem, wygrali z Arabią Saudyjską i przegrali z Argentyną. Osiągnięte wyniki pozwoliły na awans do kolejnego etapu. W 1/8 finału Biało-Czerwoni przegrali z Francją 1-3.

Porażka z Francją

Gra Polaków w meczu z Francją wyglądała zdecydowanie lepiej niż w meczach fazy grupowej. Nie wystarczyło to jednak na pokonanie późniejszych wicemistrzów Świata. Polacy przegrali 1-3. Dwie bramki dla Francji strzelił Kylian Mbappe. Podczas katarskiego turnieju Francuz był znakomicie dysponowany.

Plan na Mbappe

Liczne pojedynki z gwiazdą Les Bleus musiał stoczyć Matty Cash. W wywiadzie dla „LADbible” polski obrońca opowiedział o kulisach doboru taktyki na powstrzymanie Kyliana. Jak się okazuje, w tej kwestii Cash i Michniewicz mieli odmienne zdanie.

Trener chciał, żebym zachował dystans, ale ja nie chciałem tego robić. Stwierdziłem, że jeśli będę blisko niego, dam mu mniej szans na to, aby mi uciekł. Tak też zrobiłem i przy kilku pierwszych pojedynkach wszystko układało się dobrze – wyznał Matty Cash.

– Potem przytrafił się jednak moment, gdy zyskał tylko nieco przestrzeni i nie mogłem już nic na to poradzić. Właśnie dlatego chciałem być jak najbliżej niego – dodał reprezentant Polski.


źródło: sport.tvp.pl

Michał Budzich

1 komentarz do “Matty Cash nie zgodził się z Czesławem Michniewiczem. Chodziło o plan na powstrzymanie Kyliana Mbappe”

Możliwość komentowania została wyłączona.