Marek Papszun obejmie reprezentację Czech? Czesi rozważają jego kandydaturę

Wkrótce bezrobocie Marka Papszuna może dobiec końca. Czescy dziennikarze sugerują tamtejszej federacji, by ta skontaktowała się z polskim trenerem.

Marek Papszun pozostaje bez pracy od początku lipca tego roku. We wrześniu mógł wrócić do swojego zawodu, kiedy był jednym z dwóch kandydatów do objęcia reprezentacji Polski po Fernando Santosie. Ostatecznie prowadzenie polskiej drużyny narodowej zostało powierzone Michałowi Probierzowi.

Nazwisko Marka Papszuna jest znane także za naszą południową granicą. Dziennikarze czeskiego „Denik Sport” sugerują, by czeska federacja rozważyła kandydaturę Marka Papszuna w kontekście stanowiska selekcjonera reprezentacji Czech. Oferta nie została jednak jeszcze złożona, co przekazał sam zainteresowany. Niewykluczone jednak, że Czesi skontaktują się wkrótce z 49-latkiem.

– Jestem zaskoczony tym pytaniem. Nie mogę nic powiedzieć, bo taki temat się nie pojawił – przekazał Marek Papszun.

– Rozważę każdą ofertę, jestem bez kontraktu, śledzę rozwój wydarzeń – uzupełnił.

Klimat wokół reprezentacji Czech nie jest najlepszy. Nasi południowi sąsiedzi najprawdopodobniej i tak wywalczą awans na EURO 2024, jednak w kwalifikacjach zaliczyli kilka wpadek. Ostatnio przegrali z Albanią. Wcześniej zremisowali z Mołdawią i Albanią. W związku z tym w Czechach zaczęło się mówić o ewentualnej zmianie trenera. Na ten moment Jaroslav Silhavy pozostaje wciąż na stanowisku selekcjonera.

Czescy dziennikarze przekazali w swoim artykule jeszcze jedną ciekawostkę. Jak czytamy, Marek Papszun mógł dołączyć do… Brighton! Podobno obie strony nie dogadały się w sprawie warunków finansowych. Mimo wszystko należy jednak patrzeć na tę informację wyłącznie w formie ciekawostki.

Michał Budzich

1 komentarz do “Marek Papszun obejmie reprezentację Czech? Czesi rozważają jego kandydaturę”

Możliwość komentowania została wyłączona.