Lewandowski ucierpi na odejściu kolegi z zespołu? „Jest tym graczem, który go najlepiej rozumie”

 

Wiele wskazuje na to, że Ousmane Dembele opuści FC Barcelonę na rzecz Paris Saint-Germain. Według „El Nacional” odejście francuskiego skrzydłowego może znacząco wpłynąć na Roberta Lewandowskiego.

Koniec współpracy Dembele – Lewandowski?

Ousmane Dembele porozumiał się z PSG w sprawie warunków pięcioletniego kontraktu. Ekipa ze stolicy Francji nie zdążyła jednak zapłacić klauzuli odstępnego w wysokości 50 mln euro, która była ważna do końca lipca.

To nie oznacza jednak, że transfer jest przekreślony. Piłkarz miał poprosić władze FC Barcelony o negocjacje z Francuzami. Wiele wskazuje na to, że sprawa wyjaśni się w ciągu najbliższych dni.

Lech Poznań otrzymał ofertę za Joao Amarala. Spodziewany kierunek [CZYTAJ]

Według „El Nacional” odejście Ousmane’a Dembele może znacząco wpłynąć na Roberta Lewandowskiego. Dziennikarze wspomnianego źródła sugerują, że Francuz najlepiej rozumie polskiego napastnika w FC Barcelonie.

– Odejście Dembele to ciężki i nieoczekiwany cios, który pozostawił Roberta Lewandowskiego na lodzie. Jeden z jego najlepszych partnerów, zarówno w szatni, jak i na boisku, najprawdopodobniej opuści Barcelonę – napisali.

– „Barca” traci dużo na poziomie sportowym. Dembele jest najbardziej nieprzewidywalnym skrzydłowym, jakiego ma Xavi. No i jest tym graczem, który najlepiej rozumie Lewandowskiego – dodali.

Źródło: El Nacional, sport.pl