Lewandowski dosadnie o porażce z Holandią. „Niemoc i bezradność”

Robert Lewandowski podsumował spotkanie reprezentacji Polski z Holandią w strefie mieszanej. Kapitan Biało-Czerwonych w rozmowie z mediami przyznał, że nie miał okazji, aby zagrozić bramce Oranje.

Lewandowski podsumował spotkanie z Oranje

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią (0:2) w czwartkowym meczu Ligi Narodów. Po spotkaniu Robert Lewandowski odpowiedział na pytania dziennikarzy w strefie mieszanej. Kapitan kadry podsumował występ zespołu. Piłkarz przyznał, że miał problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką Oranje.

– W tym meczu była niemoc, bezradność. Holandia ma doświadczenie, jakość. Może nie stwarzała stuprocentowych sytuacji, ale miała dwie, które zamieniła na bramki. Nam ciężko było wykreować coś, abyśmy mogli pójść za ciosem. Druga stracona bramka nas za mocno dobiła, brakowało nam pomysłu. Baliśmy się zaryzykować, brakowało wiary w to, że jesteśmy w stanie zdobyć bramkę. Zespół Holandii miał zawsze przewagę w obronie, trudno było w odpowiednim momencie wrzucić piłkę w pole karne, oddać strzał. Byliśmy za daleko od ich pola karnego – powiedział po spotkaniu Robert Lewandowski.

Czesław Michniewicz podsumował spotkanie z Holandią. „Nie zdążyliśmy się zorganizować” [CZYTAJ]

– Nie miałem okazji, nie miałem możliwości. Praktycznie wszystkie kontakty z piłką były na własnej połowie. Nie miałem nawet jak podjąć prób. Dla nas to dobry moment, by przeanalizować to, co dziś zagraliśmy. Musimy wiedzieć, co nie funkcjonowało, aby podczas mistrzostw świata wyglądało to dużo lepiej – dodał kapitan reprezentacji Polski.

W następnym spotkaniu reprezentacja Polski zmierzy się z Walią. Mecz zaplanowano na godzinę 20:45 w niedzielę 25 września.

Źródło: TVP Sport