Lewandowski doceniony przez hiszpańskie media. „Wniósł emocje do meczu”

Robert Lewandowski znacząco przyczynił się do zwycięstwa FC Barcelony nad Celtą Vigo (3:2). Kapitan reprezentacji Polski zdobył dwie bramki przy wyniku 0:2. Hiszpańskie media doceniły występ doświadczonego snajpera.

Odwrócili losy meczu

FC Barcelona przez dłuższy czas meczu z Celtą Vigo była na straconej pozycji. Ekipa prowadzona przez Rafaela Beniteza prowadziła 2:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Dumy Katalonii, a spory udział miał w tym Robert Lewandowski.

Pierwsze wybory Michała Probierza. Opracował szeroką kadrą na najbliższe zgrupowanie [CZYTAJ]

Kapitan Biało-Czerwonych zdobył dwie bramki. Trzecie trafienie dla Barcelony zdobył Joao Cancelo. Po spotkaniu media oceniły występ poszczególnych piłkarzy. Hiszpańska praca doceniła grę Roberta Lewandowskiego, który wziął na swoje barki odpowiedzialność.

– Dublet Lewandowskiego kluczem do powrotu Barcelony. Polski napastnik wniósł emocje do meczu, doprowadził do wyniku 2:2, a finalnie Barcelona wygrała po trafieniu Joao Cancelo – napisali w „Mundo Deportivo”.

– Lewandowski wziął drużynę na plecy i strzelił dublet, zanim Joao Cancelo doprowadził do kompletnej euforii – ocenił „Sport”.

– Przy pierwszej bramce Lewandowski przeniósł piłkę nad wychodzącym bramkarzem. Druga sytuacja była taka, której „Lewy” nie wybacza. Ale nie świętował po trafieniu, tylko powiedział: „Idziemy po trzeciego”. Barcelona zaliczyła szalony powrót – dodała „Marca”.

Robert Lewandowski reprezentuje barwy FC Barcelony od lipca 2022 roku. Jego umowa z Dumą Katalonii obowiązuje do końca czerwca 2026 roku.

Źródło: Mundo Deportivo, Sport, Marca, Meczyki.pl