Lech Poznań zainteresowany szwedzkim obrońcą. „To jeden z najlepszych stoperów w lidze”

 

Według portalu „Fotbolldirekt.se” Lech Poznań interesuje się Hjalmarem Ekdalem. Mistrzowie Polski nie są jednak jedyni w tym gronie. Szwedzki obrońca wzbudza również zainteresowanie Eintrachtu Frankfurt, Brestu, AZ Alkmaar czy Hellasu Verona.

Powraca temat transferu

24-latek reprezentuje barwy Djurgårdens IF od stycznia 2021 roku. W tym czasie Szwed zebrał 69 występów w barwach tego klubu. O jego potencjalnym opuszczeniu Szwecji mówiło się już latem, jednak ostatecznie stoper został w Djurgårdens IF.

Wiele wskazuje na to, że temat jego transferu wróci w zimowym oknie transferowym. Według portalu „Fotbolldirekt.se” Hjalmar Ekdal wzbudził zainteresowanie AZ Alkmaar, Brestu, Eintrachtu Frankfurt, Hellasu Verona i Lecha Poznań.

Francuscy dziennikarze wytykają błąd Szymonowi Marciniakowi. Uważają, że trzecia bramka dla Argentyny nie powinna zostać uznana [CZYTAJ]

Sprowadzenie Ekdala może być dla Kolejorza sporym wyzwaniem, biorąc pod uwagę, z jakimi klubami musiałby się licytować. Problemem może się także okazać kwota odstępnego. Szwedzi chcieliby otrzymać za 24-latka około 3 mln euro.

– To jeden z najlepszych stoperów w lidze – ocenił ekspert od szwedzkiej piłki na Twitterze.

Transfermarkt.de wycenia 24-letniego Szweda na 3,5 mln euro, a jego umowa z Djurgårdens IF obowiązuje do końca grudnia 2024 roku.

Źródło: Fotbolldirekt.se/Fotbolltransfers.com/Transfery.info