Kuriozalnie niska kara dla AZ Alkmaar za zamieszanie po meczu z Legią. Media podały kwotę grzywny od UEFA

UEFA podjęła decyzję ws. zamieszania po meczu AZ Alkmaar z Legią Warszawa. Klub z Holandii będzie musiał zapłacić karę finansową.
Ukarani

Legia Warszawa po meczu z AZ Alkmaar w Holandii miała utrudniony wyjazd ze stadionu. Ekipa ze stolicy Polski próbowała wydostać się spod obiektu, ale tamtejsze służby im to uniemożliwiały. W konsekwencji tych działań naruszono nietykalność cielesną Dariusza Mioduskiego. Przez całe zamieszanie na „dołek” trafili Josue i Pankov.
Kibic Wisły Kraków pozwany przez… Wisłę Kraków. Klub domaga się 20 tysięcy złotych rekompensaty [CZYTAJ]
Teraz poznaliśmy karę dla holenderskiego klubu. Według „legionisci.com.” AZ Alkmaar będzie musiał zapłacić jedynie 40 tysięcy funtów. To dość niska kara w porównaniu do nagany warszawiaków. Przypomnijmy, że Legia będzie musiała zapłacić 100 tys. funtów za zamieszanie wywołane w Birmingham.
UEFA uważa, że Holendrzy nie zapewnili bezpieczeństwa zespołowi gości. Na razie nie wiadomo jednak, jak potoczą się losy Pankova, który jest ścigany przez holenderską prokuraturę. Wiele wskazuje na to, że sprawa wyjazdowego meczu Legii Warszawa z AZ Alkmaar będzie się rozstrzygać jeszcze przez wiele tygodni.

Źródło: legionisci.com