Kulesza o kulisach współpracy z Probierzem. „Jeśli ty się nie zmienisz, to ja chyba odejdę, bo już tego nie wytrzymam”

 

Cezary Kulesza udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu Onet. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wrócił myślami do czasów, kiedy współpracował z Michałem Probierzem w Jagiellonii Białystok.

Ponowna współpraca

Michał Probierz trafił do Jagiellonii Białystok w 2008 roku. Szkoleniowiec spędził tam trzy lata, ale po dwóch miesiącach był bliski odejścia. Cezary Kulesza był wówczas doradcą ds. sportowych. To właśnie zachowanie obecnego prezesa PZPN spowodowało, że Probierz chciał opuścić Jagę.

– Michał przyszedł i stwierdził, że chyba odejdzie z Jagiellonii, bo ciężko mu się ze mną współpracuje. Nie wytrzymuje tego i dlatego chce zrezygnować. Mieliśmy wtedy dużo rozmów, ciężkich rozmów. Michał powiedział: „Jeśli ty się nie zmienisz, to ja chyba odejdę, bo już tego nie wytrzymam” – powiedział Kulesza w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet.

„Forbes” opublikował zarobki piłkarzy. Robert Lewandowski tuż za pierwszą dziesiątką [CZYTAJ]

Prezes PZPN dodał, że po trzech latach Probierz ponownie chciał opuścić klub. Jego dymisja nie została jednak przyjęta.

– Michał przyszedł do mnie i powiedział, że nie będzie już prowadził drużyny. Pozwoliłem, żeby ochłonął przez kilka godzin, spotkałem się z nim i przekonałem, by jednak kontynuował swoją misję – dodał.

Michał Probierz trenował Jagiellonię Białystok w latach 2008-2011 oraz 2014-2017. W drugiej kadencji zdobył z Dumą Podlasia wicemistrzostwo Polski.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet