Koszmarne skutki brutalnego faulu w Lidze Europy. Znamy stan zdrowia bramkarza Slavii Praga

Poznaliśmy wyniki badań Ondreja Kolara. W czwartek czeski bramkarz został brutalnie sfaulowany przez piłkarza Glasgow Rangers – Kemara Roofe’a.

Koszmarny faul

W mediach wciąż nie milkną echa wydarzeń z czwartkowego meczu Ligi Europy pomiędzy Slavią Praga a Glasgow Rangers. W drugiej połowie wspomnianego spotkania doszło do brutalnego starcia pomiędzy Kemarem Roofem a Ondrejem Kolarem. Anglik co prawda otrzymał za swoje zagranie czerwoną kartkę, jednak nie powinna to być jedyna kara dla piłkarza Rangersów.

ZOBACZ: High Kick w wykonaniu piłkarza Rangersów. Bandycki faul Kemara Roofe’a [WIDEO]

Rasizm i bójka

Poza tym brutalnym faulem rzekomo doszło do przejawu rasizmu na linii Glen Kamara – Ondrej Kudela. Mówi się, że po zakończeniu spotkania miało dojść do bójki. Wcześniej wspomniany Kudela, która miał obrazić Kamarę, prawdopodobnie został pobity. Więcej pisaliśmy o tym tutaj oraz tutaj.

Znamy wyniki badań

Wróćmy jednak do faulu Kemara Roofe’a na Ondreju Kolarze. Po zejściu z boiska czeski bramkarz od razu został przetransportowany do szpitala na szczegółowe badanie, które wykazały pęknięcie czaszki. Nie wiadomo kiedy Kolar wróci na boisko, jednak pewne jest, że będzie on musiał kontynuować swoją karierę w kasku ochronnym. Takim samym, jaki przez większość kariery przywdziewał Petr Čech.

– Prześwietlenie wykazało, że doznał pęknięcia po lewej stronie kości czołowej. W Pradze 26-letni bramkarz będzie leczony w Centralnym Szpitalu Wojskowym – poinformował prezes Slavii Praga.

Michał Budzich