Kontuzja Krzysztofa Piątka! Polak nie trenuje z Herthą Berlin

W ostatnich tygodniach kontuzje nie oszczędzają reprezentantów Polski. Tym razem padło na Krzysztofa Piątka, który nabawił się urazu w ostatnim meczu swojej drużyny.

Problemy Paulo Sousy

Krzysztof Piątek jest drugim napastnikiem reprezentacji Polski (po Arku Miliku), który nabawił się kontuzji w ostatnim czasie. Ponadto wcześniej więzadła zerwali Krystian Bielik oaz Jacek Góralski. Oboje mogą już zapomnieć o wyjeździe na najbliższe EURO. Do tego dochodzi Łukasz Fabiański, który w weekend uszkodził bark. W obliczu zbliżającego się zgrupowania reprezentacji Polski Paulo Sousa może mieć lekki ból głowy.

ZOBACZ: Które mecze w Polsce obejrzy Paulo Sousa? Ciekawy plan Portugalczyka

Piątek kontuzjowany

Napastnik reprezentacji Polski oraz Herthy Berlin nabawił się urazu w ostatnim meczu swojego klubu z VfL Wolfsburg, w którym Polak wszedł na boisko z ławki w 46. minucie. Kontuzja była efektem starcia w doliczonym czasie gry, kiedy polskiego napastnika w nieprzepisowy sposób zaatakował Marin Pograncic. Za swoje zachowanie Chorwat ujrzał drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko.

Kiedy wróci do gry?

Jak podaje Marcin Borzęcki, Polak od wspomnianego spotkania nie pojawił się na treningu swojego zespołu. Występ w najbliższej kolejce Bundesligi przeciwko Augsburgowi również stoi pod znakiem zapytania. Hertha ma tyle samo punktów co 16. w tabeli Arminia Bielefeld i zaledwie jedno „oczko” więcej niż znajdujące się w strefie spadkowej FSV Mainz. Każdy kolejny mecz dla Herthy można nazywać „walką o życie”.

Michał Budzich