Kompromitacja Lechii! Klub zaangażował się w #TrzyDychyNaLechię, a zgłosił mecz na 28 tys. uczestników

Kibice Lechii Gdańsk zapoczątkowali akcję na Twitterze pod tagiem: #TrzyDychyNaLechię. Miała ona na celu zapełnienie po brzegi stadionu na mecz eliminacji Ligi Konferencji z Rapidem. Podpiął się pod nią także sam klub, jednak pojawiły się pewne komplikacje. 

Choć Lechia posiada naprawdę imponujący stadion, to jego potencjał rzadko jest wykorzystywany. Ostatni mecz domowy w eliminacjach z Akademiją Pandev oglądało z trybun niecałe 15 tysięcy osób. Nie stanowi to nawet połowy pojemności Polsat Plus Areny, która wynosi ponad 43 tysiące.

#TrzyDychyNaLechię

Z tego powodu klub wraz z kibicami ruszyli z akcją, mającą na celu zapełnienie obiektu podczas meczu rewanżowego z Rapidem Wiedeń w eliminacjach. Na Twitterze powstał hasztag: #TrzyDychyNaLechię, a fani wykupowali wejściówki. Cel zostałby prawdopodobnie osiągnięty, gdyby nie… zamknięcie niektórych sektorów.

W dniu meczu Lechia nadal nie otworzyła do sprzedaży górnych sektorów. Mecz z Rapidem zaczyna się o 19:45, a kibice nie mają opcji wykupienia miejsc. Na innych sektorach zostały wyłącznie pojedyncze wejściówki. Klub natomiast informuje w tym czasie o wyprzedaniu strefy Prestige.c

Napięta atmosfera w Torino. Przepychanka trenera i dyrektora [WIDEO]

Cristiano Ronaldo zaoferowany włoskiemu klubowi. Portugalczyk chce grać w Lidze Mistrzów [CZYTAJ]

Aktualizacja:

Okazało się, że Lechia Gdańsk, która sama zaangażowała się w akcję #TrzyDychyNaLechię zgłosiła mecz z Rapidem jako imprezę masową na 28 tysięcy uczestników. Taką informację przekazało portalowi lechia.gda.pl biuro Prezydenta Gdańska.

– Zgodnie z dzisiejszą aktualizacją, organizator zgłosił dzisiejsze wydarzenie na Polsat Plus Arenie Gdańsk jako imprezę masową na 28 000 uczestników – poinformowała Paulina Chełmińska z Biura Prezydenta Gdańska.

Szybka reakcja świata na zachowanie kibiców Fenerbahce. „Zwołano telekonferencję w trybie pilnym” [CZYTAJ]