Szybka reakcja świata na zachowanie kibiców Fenerbahce. „Zwołano telekonferencję w trybie pilnym”

 

Dynamo Kijów awansowało do trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Ukraińcy wyeliminowali tureckie Fenerbahce. Podczas spotkania w Stambule doszło jednak do skandalu. Kibice gospodarzy skandowali nazwisko Władimira Putina. Szkoleniowiec ukraińskiego klubu, Mircea Lucescu zdecydowanie zareagował na zachowanie fanatyków Fenerbahce.

Obrzydliwe zachowanie tureckich kibiców

Kibice Fenerbahce skandowali nazwisko Władimira Putina podczas spotkania z Dynamem Kijów. Po spotkaniu na takie zachowanie zdecydowanie zareagował szkoleniowiec Ukraińców. Mircea  Lucescu wyszedł ze stadionu bez słowa. Doświadczony trener Dynama Kijów odmówił udziału w pomeczowej konferencji prasowej.

Kontrowersyjne zachowanie kibiców Fenerbahce. Po strzeleniu gola przez Dynamo Kijów skandowali „Władimir Putin” [WIDEO]

Nowe informacje w sprawie incydentu na trybunach przekazał również Ahmet Cakar. Były sędzia FIFA, a obecnie turecki komentator wyjawił, że zaraz po meczu rozdzwoniły się telefony z UEFY. Przywódcy państw europejskich wywoływali presję na Aleksandrze Ceferinie.

– Komitet Wykonawczy UEFA zwołał telekonferencję w trybie pilnym. Rozmawiali z delegatami i sędziami. Wiwaty o Putinie sprawią wielkie kłopoty – napisał w mediach społecznościowych Cakar.

– Na prezydenta UEFA Ceferina pojawiła się natychmiast presja ze strony przywódców krajów europejskich. Pieśni o Putinie będą potraktowane jak najpoważniejsze wykroczenie wszech czasów – dodał.

Jens Lehmann zaatakował sąsiada piłą łańcuchową. Zdewastował mu garaż [CZYTAJ]

Źródło: Twitter, Polskie Radio 24