Kiedy Kamil Grosicki zagra w Pogoni Szczecin? Trener „Portowców” zdradził możliwy termin

Kamil Grosicki w sobotę został zaprezentowany jako nowy piłkarz Pogoni Szczecin. Po meczu ze Stalą Mielec trener Kosta Runjaić uchylił rąbką tajemnicy w sprawie potencjalnego meczu, w którym mógłby zagrać 83-krotny reprezentant Polski.

Przy okazji sobotniego pojedynku Pogoni Szczecin ze Stalą Mielec nastąpiła prezentacja Kamila Grosickiego jako nowego-starego piłkarza „Portowców”. Przypomnijmy, że 33-latek jest wychowankiem „Dumy Pomorza”, dla której w seniorskiej piłce zagrał w 23 meczach. Kamil opuścił Szczecin w 2007 roku na rzecz Legii Warszawa.

Zanim Grosicki podpisał umowę z Pogonią Szczecin, to pojawiły się zapytania z kilku zagranicznych klubów. Zainteresowane Polakiem był takie zespoły jak m.in. Derby County, czy PAOK Saloniki. Kiedy jednak pojawiła się oferta z Pogoni, zawodnik i jego agent natychmiast zerwali rozmowy z innymi klubami. Daniel Kaniewski, agent Grosickiego, przyznał w rozmowie z „WP Sportowe Fakty”, że jego klient miał już dość tułaczki po świecie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiadomo, ile będzie zarabiać Grosicki w Pogoni. Miliony za sezon gry

Władze klubu sprawiły swoim kibicom ogromną niespodziankę, gdyż negocjacje z Kamilem Grosickim były utrzymywane w tajemnicy do ostatniej chwili. Teraz wielu kibiców w Polsce zastanawia się, kiedy Kamil Grosicki zagra pierwszy mecz po powrocie do Pogoni? O tej sprawie opowiedział na konferencji prasowej Kosta Runjaić, trener klubu ze Szczecina.

– Testy medyczne pokażą nam, w jakim stanie fizycznym jest Kamil. Ważne, żeby wszyscy zrozumieli, że będziemy pracować z Grosickim jak z innymi piłkarzami w podobnej sytuacji, a nie na specjalnych warunkach. Mamy odpowiednie doświadczenie w sztabie, ale potrzeba czasu, żeby Grosicki krok po kroku doszedł do optymalnej dyspozycji. Pewne jest, że nie musimy go uczyć grać w piłkę nożną, ale pamiętajmy, że ostatni pełny sezon, który rozegrał, zakończył się w 2020 roku – skomentował Kosta Runjaić.

– Może będzie gotowy, aby zagrać kilka minut w meczu z Lechem. Wykorzystamy najbliższe dni, żeby poznać Kamila i wkomponować go do zespołu. Jeżeli piłkarz da sygnał, że jest gotowy na najbliższy weekend i my również to zobaczymy, to może będzie zmiennikiem – dodał.

Pogoń Szczecin zmierzy się z Lechem Poznań już w najbliższą sobotę, a pojedynek zostanie rozegrany w Poznaniu. Następnie czeka nas krótka przerwa w rozgrywkach spowodowana wyjazdem piłkarzy na zgrupowania swoich reprezentacji. Do gry Pogoń wróci 13 września, kiedy zmierzy się na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kamil Grosicki zagra w Pogoni Szczecin. Jakie kluby były zainteresowane Polakiem?

Michał Budzich